"Повинні бути правильні дії". У Держдепі пояснили, чому Байден досі не зателефонував Зеленському
Телефонна розмова між президентами України і США Володимиром Зеленським та Джо Байденом відбудеться найближчим часом, але її мають підкріплювати дії. Про це сказав заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент в інтерв'ю "Голосу Америки", яке опублікували 25 березня.
"Довіра дуже важлива в будь-яких стосунках. Як усередині країни, так і між країнами. Гадаю, президент Байден, будучи віцепрезидентом, досягнув чудових результатів, намагаючись збудувати цю довіру з українськими колегами. Я очікую, що найближчим часом між нашими лідерами відбудеться розмова", – повідомив він.
За словами Кента, США готові підтримати Україну в захисті від російської агресії на Донбасі та подоланні викликів усередині країни. Реформи в Україні потрібно продовжувати, констатував він.
"Абсолютно важливим є судовий сектор. Те, як українська влада вийде з конституційної кризи, створеної Конституційним судом, який підриває й відвертає зміни, є справжнім викликом для українців. США тут, щоб підтримати як партнер. Але якщо бути чітким, то будь-який закон, який ставить під загрозу незалежність організацій, чи то НАБУ, чи Національний банк, не допомагає Україні", – пояснив заступник помічника держсекретаря.
Міжнародним партнерам буде складно й надалі підтримувати Україну, якщо не буде необхідних змін, сказав Кент.
"Важливо розуміти: дзвінок, враховуючи його символічність, має бути підкріплено діями, про які я згадав. Це питання, які стоять на порядку денному США та України. Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху. Це означає, що ми хочемо, щоб уряд і президент Зеленський досягли успіху. Але для цього успіху повинні бути правильні дії та правильні реформи", – зазначив дипломат.
На початку березня посольство Сполучених Штатів Америки в Україні заявило, що телефонна розмова Байдена й Зеленського обов'язково відбудеться та "без жодних передумов". За словами прессекретаря посольства Деніела Лангенкемпа, президент Байден є "відданим другом України".
Байден обійняв посаду президента США 20 січня. Свою першу телефонну розмову на цій посаді він провів із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
За тиждень після вступу на посаду він також провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.
З українським президентом Байден після інавгурації жодного разу не говорив, але вже неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема в розмові з Путіним, на Мюнхенській конференції та в День опору окупації Криму.
Про підготовку телефонної розмови між Байденом і Зеленським 23 лютого повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.