Представників Росії та Білорусі не запросили на поховання королеви Великобританії
Планують, що поховання королеви Єлизавети II в Лондоні відвідає приблизно 500 іноземних високопосадовців. Запрошення розіслали глави більшості країн, із якими Великобританія має дипломатичні відносини.
Безліч світових лідерів, зокрема президент США Джо Байден і перша леді Джилл Байден, прем'єр-міністри Канади, Австралії та Нової Зеландії, підтвердили участь у заході, який, імовірно, стане одним із найбільших дипломатичних зібрань у Великобританії за останні роки.
Великобританія разом зі своїми західними союзниками прагне ізолювати Росію та її союзницю Білорусь на світовій арені за допомогою економічних санкцій та інших заходів у відповідь на воєнне вторгнення РФ в Україну.
М'янма та її збройні сили також зазнали британських санкцій через продовження придушення цивільного населення і серйозних порушень прав людини.
Контекст:
8 вересня пресслужба Букінгемського палацу повідомила, що королева Єлизавета ІІ померла. Їй було 96 років.
Єлизавета II перебувала у статусі монархині Великобританії найтриваліший строк. Після її смерті трон успадкував старший син королеви Чарльз, якого проголосили королем Чарльзом III.
У Великобританії у зв'язку зі смертю королеви оголошено 10-денну жалобу.
Королеву Єлизавету II поховають 19 вересня, церемонія відбудеться у Вестмінстерському абатстві.