Прем'єр Угорщини Орбан назвав санкції за окупацію Криму "нерозумною політикою"
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає нерозумною санкційну політику Євросоюзу проти Росії за анексію Криму. За його словами, з Росією потрібно бути жорсткими у військовому плані, але одночасно зберігати торговельні відносини.
Європейський союз має переглянути санкційну політику щодо Росії. Це стосується і санкцій за анексію українського Криму, заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в інтерв'ю Reuters 25 вересня.
За його словами, санкційна політика країн ЄС проти Росії не є розумною. На запитання, чи варто Євросоюзу вводити нові санкції за отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, угорський прем'єр відповів, що "з угорського погляду, незрозуміло, чому потрібно це робити".
Угорщина готова розглянути це питання (санкцій за отруєння Навального), якщо Європейський союз його ініціює, уточнив Орбан.
Угорський прем'єр вважає за необхідне вести жорстку військову політику проти Росії, але водночас активно співпрацювати з нею в торгівлі.
Посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" підтверджував підтримку Угорщиною введення санкцій проти РФ за анексію Криму і розпалювання війни на Донбасі.
"Що стосується конфлікту навколо Кримського півострова і Донбасу. Угорщина підтримує позицію ЄС, яка є досить відкритою та чіткою і полягає в підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, і введення санкцій проти Російської Федерації для того, щоб припинити такі дії, які розпочалися у 2014 році", – говорив Ійдярто.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною і Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів ЄС, зокрема той, що забороняє європейським компаніям інвестувати у Крим (цей пакет затвердили у грудні 2014 року). Європейським та заснованим у ЄС компаніям заборонено купувати нерухомість або організації у Криму, фінансувати кримські підприємства або надавати пов'язані з цим послуги; європейським туроператорам заборонено пропонувати відпочинок на окупованому півострові.