Президент ФРН назвав ганебною для Заходу ситуацію в аеропорту Кабула
За його словами, "картини відчаю в аеропорту Кабула ганебні для політичного Заходу".
Штайнмаєр зазначив, що Німеччина має "зробити все можливе для того, щоб наші співвітчизники та всі афганці, які підтримували їх протягом багатьох років, опинилися в безпеці".
ФРН разом із союзниками необхідно допомогти тим, "кому зараз загрожує насильство або смерть в Афганістані, зокрема великій кількості мужніх жінок", додав президент.
Контекст:
Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почали у квітні 2021 року. Станом на 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон.
Раніше, 13 серпня, "Талібан" звернувся до афганського народу, пообіцявши амністію військовослужбовцям урядової армії і поліцейським, а також недоторканність приватного майна.
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Цей процес було паралізовано через те, що 16 серпня аеропорт Кабула скасував усі комерційні рейси. У МЗС України 17 серпня повідомили, що на території Афганістану ввели заборону на польоти цивільної авіації, дозволи видають лише для військових літаків.
Кілька країн (США, Франція, Німеччина, Великобританія) скерували своїх військовослужбовців до Афганістану для гарантування безпеки евакуації.
Загалом Німеччина скерувала до Афганістану чотири військові літаки. 16 серпня двом із них не вдалося сісти відразу і вони кілька годин кружляли над аеропортом. У підсумку один вирушив на дозаправлення в Узбекистан, а другий, коли смугу звільнили від людей, сів у Кабулі. Він і здійснив перший евакуаційний рейс бундесверу та вивіз тільки сімох осіб. За повідомленням Bild, другим рейсом ФРН вивезла з Кабула приблизно 120 осіб.
17 серпня у МЗС ФРН заявили, що ситуація в аеропорту Кабула стабілізується.