Президент Китаю у річницю російського вторгнення в Україну виступить із промовою про мир
Про наміри лідера КНР Таяні розповів голова канцелярії комісії із закордонних справ Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Ван І, вони зустрічалися в Римі.
"[Ван І] сказав, що Китай хоче миру, я сподіваюся, що Китай чинитиме реальний тиск на Москву", – сказав Таяні.
Агентство Reuters зазначило, що під час зустрічі італійський чиновник закликав Пекін використати "всі свої сили", щоб переконати Росію припинити війну, забезпечивши водночас незалежність України.
Телеканал SkyNews зазначив, що Китай "узяв тонку лінію" і намагається збалансувати свої зв'язки із Заходом, підтримуючи водночас Москву.
КНР не продає Росії зброї безпосередньо, але на дипломатичному рівні "координує свої дії з Росією", додав телеканал.
Контекст:
Китай з початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.
30 грудня 2022 року під час переговорів за допомогою відеозв'язку із Сі Цзіньпіном президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія і Китай розвиватимуть "військове і військово-технічне співробітництво". Він підкреслив, що це сприятиме "гарантуванню безпеки двох країн і підтримці стабільності у важливих регіонах". Зі свого боку глава КНР зазначив, що в Китаї готові нарощувати "стратегічну координацію" з РФ, щоб "внести більше стабільності у світ", повідомило китайське агентство "Сіньхуа".
Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України, заявило 4 лютого 2023 року The Wall Street Journal за підсумками аналізу даних російської митниці.