Президентка Словаччини дозволила сімом співвітчизникам вступити до лав ЗСУ, охочих було набагато більше
Президентка розглянула 26 таких клопотань, які подають у міноборони. Інші 19 заявок було відхилено.
Подробиць рішення у Словаччині не оприлюднюють, пояснюючи такий підхід міркуваннями безпеки.
Видання зазначає, що словацьке законодавство передбачає кримінальне покарання за участь жителів країни в іноземних легіонах, і для легального дозволу необхідно дістати згоду найвищої посадової особи країни.
Ще в березні 2022 року, на другий місяць повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Чапутова відмовлялася давати такі дозволи й посилалася на "складність процедури", але до 2023 року її позиція пом'якшилася, і вона розглянула клопотання.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Із початку вторгнення РФ в Україну Словаччина надає Україні військову та гуманітарну допомогу. Зокрема, у квітні Словаччина передала Україні радянські системи протиповітряної оборони С-300.
Також Словаччина передала Україні самохідні установки Zuzana 2, гелікоптери та боєприпаси для реактивної системи залпового вогню "Град".
23 серпня Чапутова повідомила, що Словаччина передасть Україні 30 бойових машин піхоти (БМП).
27 серпня стало відомо, що Польща і Чехія планують патрулювати небо Словаччини, завдяки чому країна може передати Україні 11 своїх винищувачів МіГ-29. Питання МіГів обговорювали у грудні вже за участю президента України Володимира Зеленського.