Президентка Тайваню зустрілася зі спікером Палати представників США. Китай назвав це "переходом "червоних ліній"

Президентка Тайваню подякувала членам парламенту США за підтримку
Фото: EPA
Президентка Тайваню Цай Інвень зустрілася зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті у Президентській бібліотеці Рональда Рейгана в Сімі-Веллі (штат Каліфорнія, США). Про це повідомляв, зокрема тайванський ЗМІ Taiwan News.

Як зазначив ЗМІ, політики підтвердили "міцний зв'язок" між Тайванем і США. Окрім того, Маккарті наголосив, що важливо своєчасно доправити партію зброї на Тайвань і далі співпрацювати у цій сфері.

"Наш зв'язок зараз сильніший, ніж будь-коли в моєму житті", – сказав спікер Палати представників США.

Він додав, що Тайвань це "успішна демократія, процвітаюча економіка та світовий лідер у сфері охорони здоров'я та науки".

Президентка Тайваню зі свого боку подякувала членам парламенту США за підтримку.

"Їхня присутність [на зустрічі] і непохитна підтримка переконують народ Тайваню в тому, що ми не ізольовані і не самотні", сказала Цай Інвень.

Після зустрічі у Вашингтоні вона написала у Twitter: "Коли ми разом, ми всі сильніші".

На двосторонню зустріч США та Тайваню відреагували у Китаї. Комітет із закордонних справ Всекитайських зборів народних представників назвав візит Цай Інвень до Вашингтона "переходом "червоних ліній". Заяву комітету опублікував китайський державний ЗМІ CGTN

"У світі є лише один Китай, і Тайвань є невід'ємною частиною території Китаю. Уряд Китайської Народної Республіки є єдиним законним урядом, який представляє увесь Китай... Дії Маккарті, третього високопосадовця уряду США, серйозно порушили зобов'язання, взяті Сполученими Штатами перед Китаєм щодо тайванського питання, і надіслали серйозно хибні сигнали сепаратистським силам, які прагнуть "незалежності Тайваню", ідеться у заяві.

Як зазначила "Русская служба BBC", малоймовірно, що час для зустрічі Маккарті і Цай Інвень обрали випадково. У США зростає "ворожість" до Пекіна, і демократи з республіканцями змагаються у своїй "демонстрації підтримки Тайваню", який Китай вважає своєю споконвічною територією, йдеться у матеріалі.

Міжнародні візити потрібні і владі, і суспільству Тайваню, оскільки вони наголошують на певному ступені міжнародного визнання республіки, додала "Русская служба ВВС".  

Після візиту президентки Тайваню до США на острів прибула делегація з Америки, пише Taiwan News. Її очолив голова комітету Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол.

Після прибуття Маккол сказав, що його візит "надсилає сигнал" Китаю і "примушує Пекін двічі подумати про вторгнення на Тайвань". Він додав, що США підтримують Тайвань і прагнуть "зміцнити цю націю у сфері оборони".

За словами Маккола, усім членам делегації надійшли повідомлення із погрозами від китайських офіційних осіб.

Контекст:

Тайванем керує власна адміністрація з 1949 року, там зберігають прапор і деякі інші атрибути Китайської Республіки, яка була на материку до приходу до влади Комуністичної партії Китаю. Згідно з офіційною позицією КНР, острів вважають однією з провінцій Китаю.

2022 року фіксували ескалацію відносин між Тайванем і Китаєм на тлі візитів на Тайвань американських посадовців, зокрема тодішньої спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі. У відповідь у МЗС КНР заявили, що візит Пелосі до Тайваню "серйозно впливає" на відносини Китаю та США.

У вересні 2022 року США схвалили продаж Тайваню зброї на $1,1 млрд. Як повідомляло Reuters, до пакету входять 60 протикорабельних ракет і 100 ракет класу "повітря – повітря". Офіційний представник посольства Китаю у Вашингтоні Лю Пеньюй тоді заявив, що продаж зброї "серйозно загрожує китайсько-американським відносинам, а також миру і стабільності у Тайванській протоці".

Глава МЗС Тайваню Джозеф Ву в інтерв'ю Sky News заявляв, що Китай, імовірно, вторгнеться на Тайвань 2027 року, коли Сі Цзіньпін балотуватиметься на четвертий строк голови КНР.