У різних країнах відбулися символічні похорони журналіста Хашоггі
Похоронні намази за вбитим у Генконсульстві Саудівської Аравії у Стамбулі журналістом Джамалом Хашоггі відбулися в Анкарі, Стамбулі, Мецці, Лондоні, Парижі, Вашингтоні, Ісламабаді, Джакарті.
16 листопада в Туреччині та низці інших країн відбулися похоронні намази (джаназа-намаз) за журналістом Джамалом Хашоггі, убитим у Генеральному консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі. Про це повідомляє турецьке державне агентство "Анадолу".
Символічні похорони віряни організували у Стамбулі, Анкарі (Туреччина), Мецці (Саудівська Аравія), Лондоні (Великобританія), Парижі (Франція), Вашингтоні (США), Ісламабаді (Пакистан) і Джакарті (Індонезія).
У заходах у Стамбулі, зокрема, брали участь журналісти та друзі Хашоггі, які прибули в Туреччину з-за кордону.
Про місцеперебування тіла журналіста інформації досі немає. Раніше сини Хашоггі закликали злочинців повернути тіло батька, щоб поховати його.
Хашоггі зник 2 жовтня 2018 року після того, як вирушив у Генконсульство Саудівської Аравії для отримання документів про розлучення. У консульстві спочатку заявили, що Хашоггі пробув там недовго, після чого покинув дипустанову.
16-го та 17 жовтня турецькі правоохоронці провели обшуки в консульстві. Повідомляли, що під час слідчих дій було виявлено "певні докази", які свідчать, що там було вбито Хашоггі.
Щонайменше п'ятеро осіб, яких турецька поліція підозрює у причетності до зникнення Хашоггі, пов'язані зі спадкоємним принцом Мухаммедом ібн Салманом, писало 16 жовтня видання The New York Times.
20 жовтня влада Саудівської Аравії підтвердила, що журналіста Хашоггі було вбито в консульстві країни у Стамбулі.
Міністр закордонних справ королівства Адель аль-Джубейр заявив 21 жовтня, що агенти спецслужб "вийшли за межі своїх повноважень", скоївши вбивство журналіста і спробувавши це приховати. Аль-Джубейр запевняв, що спадкоємний принц Мухаммед не причетний до вбивства.
23 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що вбивство Хашоггі було сплановано заздалегідь, а його тіло може бути у спільника злочинців усередині країни. За даними турецьких ЗМІ, Хашоггі задушили в кабінеті генерального консула Саудівської Аравії у Стамбулі, а потім розчленували на 15 частин й знищили в килості.
15 листопада генеральний прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Моджеб повідомив, що у справі про вбивство журналіста фігурує 21 особа, для п'яти з них обвинувачення вимагатиме смертної кари.
59-річний Хашоггі неодноразово критикував владу Саудівської Аравії, зокрема спадкоємного принца. Він вів власну колонку у Washington Post. Журналіст покинув Саудівську Аравію 2017 року після арешту кількох близьких друзів.