Прокладання "Північного потоку – 2" можуть завершити до 12 вересня – ЗМІ
Згідно з повідомленням, важке кранове судно "Фортуна" працюватиме в німецьких водах на ділянці протяжністю приблизно 13–14 км.
Аналогічне повідомлення опублікувала Служба навігаційних повідомлень Емдена.
За даними порталу MarineTraffic, судно-трубоукладач "Фортуна", яке раніше працювало в данських водах, зараз у територіальних водах ФРН.
Раніше радіостанція Deutsche Welle повідомляла, що будівництво "Північного потоку – 2" планують завершити 23 серпня.
Контекст:
"Північний потік – 2" має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км. Будівництво газопроводу почали 2018 року. Із кінця 2019 року проєкт і компанії, що беруть участь у ньому, – під американськими санкціями, які неодноразово розширювали.
Будівництво заморожували 2019 року, коли було добудовано 93% газопроводу, за рік, у грудні 2020 року, його відновили.
Оператор газопроводу Nord Stream 2 AG в липні 2021 року зазначав, що "Північний потік – 2" готовий на 99%.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви і Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Адміністрація президента США Джо Байдена виступала проти будівництва газопроводу, однак наприкінці травня Байден назвав "контрпродуктивним" з погляду відносин із Європою введення нових санкцій проти "Північного потоку – 2", оскільки газопровід "практично закінчено".
Німеччина і США 21 липня повідомили, що уклали угоду щодо газопроводу "Північний потік – 2". Німеччина обіцяла, що застосує національні санкції проти Росії і закличе до ефективних заходів ЄС, якщо РФ і далі використовуватиме газ як інструмент тиску на інші країни або "здійснить майбутні агресивні дії проти України". Згідно з угодою, транзит через Україну після введення в дію газопроводу мають продовжити на 10 років (чинний контракт на транзит завершується 2024 року).