Пропагандист Соловйов заявив, що радянські табори були кращими за нацистські. Мамедов прокоментував

Мамедов: Нацистським таборам давали не лише моральну, а й правову оцінку
Фото: gp.gov.ua
Російський пропагандист Володимир Соловйов заявив в ефірі телеканала "Россия 1", що в концтаборах нацистської Німеччини, на відміну від радянських, в'язні були більш "індивідуальні". Епізод його виступу розмістив 4 вересня у Twitter колишній заступник генпрокурора України Гюндуз Мамедов.

Соловйов вважає, що в'язні радянських таборів були індивідуальні, оскільки вони називали себе, "хто ти і яка в тебе стаття", і їх у цих концтаборах нібито намагалися перевиховати, тоді як у німецьких – "знищити спочатку тебе як особистість, а потім розібрати на складники".

Порівняння російським пропагандистом, які концтабори "кращі" чи "гірші", Мамедов назвав "за межею добра і зла".

"Нацистським таборам давали не лише моральну, а й правову оцінку. На відміну від радянських таборів. Тепер ми бачимо наслідки. Приклад вивчених і невивчених уроків", – твітнув ексзаступник генпрокурора України.

Контекст:

У Радянському Союзі виправно-трудові табори (був період, коли їх офіційно називали концентраційними) існували з 1918-го до 1956 року. Кількість лише померлих у них в'язнів обчислюють, за різними оцінками, у межах 1,2–1,7 млн.

Табори нацистської Німеччини та її союзників існували з 1933-го до 1945 року. Через них пройшло приблизно 2,3 млн осіб, померло з них щонайменше 1,7 млн.