Протести проти пенсійної реформи у Франції тривають. У Парижі підпалили улюблений ресторан Макрона

У Франції відбулася вже 11-та демонстрація проти пенсійної реформи
Фото: EPA
По всій Франції вже 11-й день тривають масові протести проти пенсійної реформи. У Парижі під час акцій протесту 6 квітня підпалили ресторан La Rotonde, який називають улюбленим закладом президента країни Еммануеля Макрона, повідомив BFMTV.

Le Figaro з посиланням на французьку Загальну конфедерацію праці написала, що на мітинги вийшло майже 2 млн осіб. Міністерство внутрішніх справ нарахувало 570 тис. протестувальників.

Під час акцій між мітингувальниками і правоохоронцями відбувалися сутички. Міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен повідомив, що 154 представники поліції зазнали поранень, а 111 протестувальників – затримали.

Як повідомили журналістам BFMTV у поліції, у Парижі приблизно 300 протестувальників напали на ресторан La Rotonde. У підсумку спалахнув тент закладу, який швидко загасили пожежники.

Цей ресторан уже зазнавав актів вандалізму під час демонстрації "жовтих жилетів" у 2020 році. Макрон святкував там свій результат у 2017 році у першому турі президентських виборів.

Як зазначила Le Figaro, під час акцій протестувальники також підпалили вхід у відділення Банку Франції в місті Нансі.

Le Figaro написала, що наступний протест проти пенсійної реформи, імовірно, відбудеться 13 квітня – якраз напередодні висновку французької Конституційної ради, яка має ухвалити рішення про майбутнє реформи.

Контекст:

Акції протесту проти пенсійної реформи у Франції проводять регулярно із січня. Люди виходять і в Парижі, і в інших містах Франції. Були випадки зіткнення з поліцією й арешти. З початку протестів розпочали 17 розслідувань проти демонстрантів, повідомляла французька поліція. Водночас правоохоронців критикують за "жорстоку тактику", а Європейська рада закликала захищати демонстрантів від "поліцейського насильства й довільних арештів".

Через страйки перенесли візит до Парижа короля Великобританії Чарльза III.

Пенсійна реформа передбачає поступове підвищення офіційного віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок із 62 до 64 років до 2030 року. Проєкт реформи презентувала прем'єр-міністерка Франції 10 січня. Уже наступного дня профспілки у Франції закликали до загального страйку.

Уряд заявляє, що реформа необхідна для скорочення дефіциту бюджету, повідомило RFI. Профспілки зі свого боку вважають, що реформа погано позначиться на низькооплачуваних працівниках і змусить людей, які почали займатися фізичною працею в молодості, довше працювати.

Як повідомило RFI, прем'єр-міністерка Франції Елізабет Борн 16 березня оголосила про ухвалення законопроєкту про пенсійну реформу за ст. 49.3 конституції, яка дає право виконавчій владі ухвалити будь-який закон без погодження із законодавчим органом. Так владі вдалося уникнути голосування за документ у нижній палаті парламенту Франції.