Путін дав зрозуміти: Росія готова дорого платити за те, щоб залишитися гегемоном на пострадянському просторі – політолог Капітоненко G

Капітоненко: Навряд чи Путін налякав американців своєю заявою
Фото: fakty.ictv.ua

Президент РФ Володимир Путін окреслив пріоритет зовнішньої політики Росії – обстояти сферу свого впливу на країни колишнього СРСР, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Капітоненко.

Попередивши США, що спроба стримування Росії за допомогою регіональних конфліктів може призвести до глобальних катастроф, президент РФ Володимир Путін дав зрозуміти, що Москва готова дорого платити за збереження свого впливу на пострадянському просторі. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив політолог, доцент Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Капітоненко.

"Такою заявою Путін дав зрозуміти: Росія готова дорого платити за те, щоб залишитися гегемоном на пострадянському просторі. Але не думаю, що такими словами можна налякати американців. Цей меседж більшою мірою спрямований на саме російське суспільство – воно повинне бути готовим до довгих років регіонального протистояння. І до того, що до заморожених конфліктів у Грузії, Молдові та Нагірному Карабасі додасться також ситуація в Україні", – зазначив політолог.

На його думку, збереження впливу на країни колишнього СРСР – це пріоритетне завдання зовнішньої політики Росії.

"На мій погляд, Путін не погрожує і не залякує, а просто проводить традиційну для нього політику, окреслюючи межі сфери впливу Росії. Великою мірою, пріоритет зовнішньої політики РФ – залишити за собою й убезпечити від будь-якої конкуренції свою сферу впливу на пострадянському просторі, до якої належить більшість держав колишнього СРСР. Квінтесенцією всього цього і є конфлікт в Україні", – підкреслив Капітоненко.

30 березня на Арктичному форумі в Архангельську Путін попередив США, що спроба стримування за допомогою регіональних конфліктів може призвести до глобальних катастроф.

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Після анексії Криму почався військовий конфлікт на Донбасі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

З 2014 року відносини Росії зі США та країнами Європи погіршилися. Проти Росії ввели санкції за порушення територіальної цілісності України.