"Путін може назавжди втратити цілі ринки". Глава Світового банку про економічні наслідки вторгнення РФ в Україну

Мелпасс заявив, що російське вторгнення в Україну спровокує зростання цін на деякі категорії товарів
Фото: EPA
Економічні наслідки від російського вторгнення в Україну відчуватимуть далеко за межами України. Про це в коментарі ВВС заявив глава Світового банку Девід Мелпасс.

Він зазначив, що людські життя – "найбільша втрата й найбільша проблема", що виникла через російське вторгнення, але "є і величезні економічні проблеми, які відчуватимуть далеко за межами України".

"Війна в Україні відбувається в поганий час, тому що світова інфляція і так на дуже високому рівні", – заявив він.

Зокрема глава СБ наголосив, що дорожчають енергоносії та продовольство. Крім того, Україна та РФ є великими виробниками зерна і двома найбільшими світовими експортерами соняшникової олії.

"Швидко вирішити питання зі втратою цього постачання просто неможливо, і це додатково тиснутиме на ціни", – заявив Мелпасс.

Також проблемою для Європи є втрата російських енергоносіїв, оскільки європейські уряди "не зважали на альтернативи, які дали б можливість мати достатньо електрики".

Мелпасс зробив висновок, що згодом європейці перейдуть на альтернативні джерела палива, а президент РФ Володимир Путін "може назавжди втратити цілі ринки", що позбавить його значної частки доходів на фінансування агресії та значно погіршить життя пересічних росіян.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні, зокрема, реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії станом на 28 лютого стало 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

Станом на 4 березня втрати російських окупаційних військ убитими, пораненими та полоненими перевищили 10 тис. осіб.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну. Станом на 3 березня позови проти Росії подали вже 40 країн.

У зв'язку з вторгненням в Україну більшість країн приєдналися до санкційних заходів щодо Москви. Це спричинило обвал економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати і надалі.