Путін про завдання у війні проти України: Це я скажу окремо, коли камери буде вимкнено
Він запитав Путіна, якими він бачить подальші завдання "спеціальної воєнної операції", як влада країни-окупанта РФ називає війну проти України.
"Це я вам скажу окремо, коли камери буде вимкнено", – відповів російський президент.
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Пізніше влада РФ формулювала й інші "причини" вторгнення.
Зокрема, Путін 1 вересня заявив, що нібито "на території сьогоднішньої України почали створювати антиросійський анклав, який загрожує нашій країні". Начебто тому окупантам довелося "захищати" і Донбас, і Росію.
Потім з'явилася версія про необхідність "десатанізації" України. 22 грудня Путін заявив, що РФ почала війну, щоб "закінчити війну".
У лютому 2023 року Путін сказав, що "головне завдання – зберегти Росію".
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій, були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході та півдні.
Президент Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю, опублікованому 21 червня, що контрнаступ українських військ просувається повільніше, ніж хотілося б, але влада країни оцінює його перебіг позитивно.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наприкінці червня сказав, що його дратують заяви про нібито "повільний" контрнаступ України. "Це не шоу. Кожен день, кожен метр дається кров'ю... Без повного забезпечення ці плани взагалі нездійсненні", – наголосив він.
Україна наблизилася до великого успіху на фронті, заявили в розвідці Естонії 14 липня.