Путін заявив Макрону про важливість налагодження прямого діалогу України з ОРДЛО

У бесіді з Макроном Путін (на фото) акцентував "на важливості неухильного виконання Києвом положень мінського Комплексу заходів", розповіли у Кремлі
Фото: kremlin.ru
Росія вимагає від України правового оформлення особливого статусу Донбасу і налагодження діалогу з терористичними організаціями "ДНР" і ЛНР".

Про це під час телефонної розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном 28 січня сказав російський президент Володимир Путін, пише сайт Кремля.

"Під час обговорення ситуації в Україні Володимир Путін акцентував на важливості неухильного виконання Києвом положень мінського Комплексу заходів та інших домовленостей, насамперед щодо налагодження прямого діалогу з Донецьком та Луганськом і правового оформлення особливого статусу Донбасу, – ідеться у повідомленні. – З урахуванням підсумків зустрічі політичних радників лідерів країн "Нормандської четвірки", що відбулася в Парижі 26 січня, підтверджено налаштованість на подальшу роботу Росії та Франції у цьому форматі".

Водночас "Путін зазначив, що російська сторона уважно вивчить передані 26 січня від США та НАТО письмові відповіді на проєкти угод про "гарантії безпеки", після чого визначиться зі своїми подальшими діями".

Макрон також має намір провести телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив на брифінгу 27 січня, що Україна не має наміру вести переговори з бойовиками "ДНР" та "ЛНР" – "це питання принципу". Він зазначив, що метою РФ є зняття із себе відповідальності за те, що відбувається на Донбасі, і позиціювання не як учасника конфлікту.

Кулеба нагадав, що прямі переговори з бойовиками не передбачені Мінськими угодами, і це не відповідає тому, як розвивався конфлікт.

"Це конфлікт між Росією та Україною, що вилився в російську агресію, і ми вестимемо переговори з ними [з росіянами]", – наголосив він.

25 січня німецьке агентство dpa повідомило, що 26 січня на зустрічі країн "Нормандської четвірки" на рівні радників планують домовлятися про переговори української влади з бойовиками "ЛДНР". Глава Офісу президента України Андрій Єрмак, який на переговорах представляв Україну, заявляв, що українська сторона не вестиме прямих переговорів із сепаратистами.

Контекст:

Одразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку і російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, попри оприлюднені Україною факти і докази.

Український уряд відмовляється вести перемовини з бойовиками "ЛДНР".

Переговори щодо врегулювання конфлікту проводять у межах тристоронньої контактної групи (Україна – ОБСЄ – Росія) та "Нормандської четвірки" (Україна – Німеччина – Франція – Росія).

На переговорах радників лідерів країн "Нормандської четвірки" у Парижі 26 січня сторони погодили комюніке і підтримали режим припинення вогню. Наступна зустріч у нормандському форматі має відбутися за два тижні у Берліні. Це, за словами Кулеби, означає, що "як мінімум найближчі два тижні Росія, найімовірніше, залишиться на дипломатичному шляху".

Розмова Макрона з Путіним відбулася на тлі нарощування чисельності російських військ поблизу кордонів України та повідомлень про ймовірне вторгнення РФ.