Путін заявив, що карабаський конфлікт розпочався зі злочинів проти вірменського народу
Вірменія та Азербайджан для Росії є рівними партнерами, тому РФ зацікавлена в урегулюванні конфлікту, заявив російський президент Володимир Путін.
Президент РФ Володимир Путін 22 жовтня на форумі "Валдай" заявив, що нагірно-карабаський конфлікт розпочався зі злочинів проти вірменського народу. Про це повідомляє телеканал "Дождь".
"Ми не маємо забувати про трагедію вірменського народу під час Першої світової війни. Цей конфлікт почався з етнічного протистояння і жорстоких злочинів проти вірменського народу", – зазначив Путін.
Він сказав, що і Вірменія, й Азербайджан для Росії є рівними партнерами, тому РФ зацікавлена в урегулюванні конфлікту.
За словами Путіна, він по кілька разів на день говорить із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим і прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном. Він висловив думку, що США теж допоможуть у врегулюванні цього конфлікту.
Російський президент додав, що станом на 22 жовтня кількість загиблих під час останнього загострення в Карабасі становила вже приблизно 5 тис.
У 1991 році Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада зі свого боку заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі із 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні. Згодом президент Азербайджану Ільхам Алієв кілька разів повідомляв про взяття під контроль Баку населених пунктів у Нагірному Карабасі.
23 жовтня президент США Дональд Трамп заявив, що бере участь у посередництві між Вірменією та Азербайджаном, але не пояснив, чи говорив він із лідерами цих країн.