Рабінович про санкції проти РФ: За чотири роки світ навчився обходитися без Росії
Російський фінансист і блогер Слава Рабінович уважає, що нинішні санкції міжнародної спільноти проти РФ – лише "квіточки", і їх можуть посилити ще більше.
За чотири роки, що минули з моменту введення міжнародних санкцій проти Росії за її агресію в Україні, економіки держав адаптувалися до можливих наслідків для себе. Таку думку в колонці для видання "Апостроф" висловив російський фінансист і блогер Слава Рабінович.
"Росія вже стала токсичним напрямом для міжнародного інвестиційного капіталу, а ті іноземні інвестори, які продовжують тримати борги російських компаній, чудово знають свої ризики і значно зменшили відсоток російських паперів у своїх портфелях. За чотири роки ці ризики перетворилися на добре керовані", – написав він.
За словами фінансиста, "усе більша частина Європи, зокрема за допомогою Штатів, знімається з російської газової труби".
"І, звісно ж, світовий ринок нафти теж не зазнає історично величезного катаклізму, якщо буде накладено ембарго на російську нафту. За чотири роки світ навчився обходитися без Росії", – зазначив Рабінович.
Він уважає, що чинні санкції проти Росії – "квіточки, якщо дивитися в контексті терористичних атак і воєнних злочинів" президента РФ Володимира Путіна та його наближених. Рабінович не відкидає посилення санкцій, якщо Росія "зробить ще щось жахливе", такого самого масштабу, як агресія проти України у 2014 році.
Із 2014 року проти РФ уводили низку санкцій, які посилювали й розширювали. Востаннє це відбулося 6 квітня, коли США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній. Американське міністерство фінансів пояснило, що такі заходи вжито для виконання закону "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент США Дональд Трамп.
9 квітня на тлі падіння російського фондового ринку й ослаблення курсу рубля статки групи бізнесменів, які потрапили до санкційних списків, зменшилися майже на $12 млрд.