Рада Федерації дозволила Путіну вводити російських військових у Нагірний Карабах. Вони там із 10 листопада
Прохання президента Росії Володимира Путіна дозволити введення з 10 листопада в Нагірний Карабах російських миротворців підтримали всі члени Ради Федерації, які брали участь у голосуванні.
18 листопада російська Рада Федерації дозволила вводити миротворців із РФ на територію Нагірного Карабаху. Про це поінформував сайт відомства.
Прохання про це в Раду Федерації надіслав президент Володимир Путін.
"Президент Росії подав до Ради Федерації пропозицію про ухвалення постанови щодо згоди на скерування в Нагірний Карабах із 10 листопада 2020 року військового формування збройних сил РФ із необхідним озброєнням, військовою та спеціальною технікою... Постанову про використання збройних сил Російської Федерації сенатори ухвалили одноголосно", – ідеться в повідомленні.
"Медуза" пише, що в голосуванні брало участь 129 сенаторів.
Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко заявила, що саме "введення миротворчих сил відіграло головну роль у зупиненні бойових дій" у Нагірному Карабасі.
У ніч на 10 листопада Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підписали заяву про припинення війни в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленостями, уздовж лінії зіткнення в Нагірному Карабасі розмістять 1960 російських миротворців, 90 бронетранспортерів, 380 військових і спеціальних автомобілів.
Прем'єр Вірменії говорив, що це рішення було для нього вкрай складним, але безальтернативним. Алієв підкреслив, що Пашиняна "змусили" підписати документ, "максимально вигідний" для Баку. Після підписання домовленостей про врегулювання ситуації в Нагірному Карабасі представники вірменської опозиції висунули вимогу про відставку Пашиняна.
До ранку 10 листопада міноборони РФ скерувало в Нагірний Карабах 10 військово-транспортних літаків Іл-76 із миротворцями. 11 листопада в аеропорту "Еребуні" приземлився літак із командуванням російських миротворчих сил.
Алієв говорив про розміщення турецьких миротворців у регіоні. За його словами, миротворчу місію проводитимуть спільно Росія та Туреччина.
17 листопада Путін підтвердив, що режим припинення вогню в Карабасі контролюватимуть російські й турецькі представники.