"РФ для Німеччини була і залишатиметься великою державою". Мельник розповів, чому ФРН затягувала із військовою допомогою Україні
Німеччина довго не хотіла надавати Україні озброєння, оскільки німці Україну не бажали бачити повноправним суб'єктом, а українців – культурною нацією, яка готова боротися за свою державність. Про це заявив експосол України в Німеччині, а нині заступник голови МЗС Андрій Мельник в інтерв'ю "РБК-Україна" 6 квітня.
"Росія ж для Німеччини була, є і залишатиметься великою державою, ключовим геополітичним гравцем на континенті, що б там не говорили у Берліні зараз про [президента РФ Володимира] Путіна", – сказав експосол.
Мельник додав, що німці вже зараз потихеньку готуються до нового повоєнного світоустрою.
"І – повірте мені – Росія у цьому пасьянсі нікуди не зникне, Москва й надалі відіграватиме визначальну роль. І німецькі політичні еліти цього не приховують навіть зараз. Україна ж не відігравала для Берліна якогось особливого значення. Якщо точніше, ми слугували свого роду випробувальним майданчиком в плані поступального утвердження Німеччини як великої держави, маю на увазі, зокрема, її посередницьку роль у нормандському переговорному процесі", – впевнений він.
Контекст:
Німеччина з початку війни у 2014 році надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася надавати озброєння в Україну.
ЗСУ, зокрема, вже отримали від Німеччини танки Leopard 2, протитанкову зброю, самохідні гаубиці, зенітні самохідні установки Gepard, систему ППО IRIS-T, РСЗВ, а також каски, обмундирування, намети та медикаменти.
За інформацією МЗС країни станом на кінець березня 2023 року, Німеччина надала Україні понад €14,2 млрд допомоги.