"Росія фактично окупувала Білорусь політично". Данілов відповів, чи є загроза Україні з Білорусі

Данілов: Ми знаємо, що відбувається на території Білорусі
Фото: rnbo.gov.ua
Україна стежить за тим, що відбувається в Білорусі, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов в інтерв'ю "Радіо НВ" 17 червня, відповідаючи на запитання щодо прогнозів про ймовірність вторгнення в Україну білоруської армії.

"Треба розуміти, що [керманич Білорусі Олександр] Лукашенко знаходиться під великим впливом Російської Федерації. Росія вже фактично політично окупувала Білорусь. І казати про те, що це вільна країна – це велике, скажімо так, припущення. Ми свідомі того, що відбувається на цій території, про ті засоби ураження, які на сьогодні там сконцентровані", – сказав він.

Секретар РНБО відповів на запитання, чи є в Білорусі готовність вторгнутися в Україну.

"Коли ми кажемо "готові чи не готові", треба розуміти, що це війська. Якщо вони будуть підняті по тій чи іншій тривозі, можуть робити ті чи інші речі. Ми на сьогодні не бачимо, що там є спроможності, там є сили. Так, там відбувається навчання, певні процеси. Але ще раз наголошую: наша розвідка пильно слідкує за всіма цими процесами. Ми володіємо інформацією, що відбувається на території Білорусі. Ми не бачимо таких загроз, тому що там немає достатньої кількості сил і засобів для того, щоб зробити такий контрнаступ, який відбувся 24 лютого", – пояснив Данілов.

Він наголосив, що "така концентрація російських військ, як була на 24 лютого, сьогодні в Білорусі відсутня".

"Коли звідси наші військові вигнали рашистів, вони тікали через Білорусь і не залишилися, а були передислоковані у переважній більшості на донецький, луганський, харківський напрямок", – зазначив секретар РНБО.

Контекст:

Російські війська із 24 лютого заходили в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення РФ міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає.

Лукашенко підтримує агресивні дії Кремля. На зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним 11 березня він заявив, що Україна нібито готувала вторгнення в Білорусь і лише "спецоперація" змогла йому запобігти. Фраза Лукашенка "А я зараз вам покажу, звідки на Білорусь готували напад" стала мемом.

Західні країни вважають Білорусь співучасницею РФ в агресії проти України і вводять санкції не лише проти Росії, а й проти Білорусі.

Наприкінці травня Лукашенко заявив про потребу "негайно створювати" оперативне командування біля кордону з Україною й доручив створити "народне ополчення".

Як повідомляють у Telegram проєкту "Беларускі Гаюн" журналіста Антона Мотолька, збройні сили Білорусі вкотре продовжили навчання – щонайменше до 25 червня.

Президент України Володимир Зеленський 15 червня на засіданні ставки головнокомандувача щодо ймовірної загрози нового вторгнення з боку Білорусі доручив провести перевірку готовності у чотирьох областях, повідомляв Данілов.