Росія планує постачати свою вакцину проти коронавірусу до Болівії
Російський фонд прямих інвестицій (РФПІ) та Головне управління закупівель і постачання у сфері охорони здоров'я Болівії домовилися про постачання до Болівії російської вакцини "Супутник V". Про це 30 грудня поінформував сайт РФПІ.
Угоду уклали про постачання 2,6 млн доз, що "дасть змогу забезпечити вакциною понад 20% населення" Болівії.
"Вакцину для експортних поставок надаватимуть міжнародні партнери РФПІ в Індії, Китаї, Південній Кореї та інших країнах. Ефективність вакцини "Супутник V" становить 91,4%, згідно з результатами аналізу даних третьої заключної контрольної точки в межах фази III клінічних досліджень у Росії за 21 день із миті введення добровольцям першого компонента вакцини. Розрахунок ефективності здійснювали на основі даних про 22 714 добровольців", – пояснили у РФПІ.
Російську вакцину проти коронавірусної інфекції "Супутник V" зареєстрували 11 серпня. Президент РФ Володимир Путін заявляв, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За його словами, одна з його доньок зробила два щеплення та почувається нормально. Водночас сам російський президент не вакцинувався – як глава держави він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прессекретар російського президента Дмитро Пєсков.
Російську вакцину сильно розкритикували, оскільки зареєстрували її ще до проходження третьої фази клінічних випробувань. Низка російських вчених зазначала, що пришвидшений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків.
Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до масового поширення. Цієї фази досі не завершили, але 23 грудня стало відомо, що міністерство охорони здоров'я країни закрило прийом нових добровольців для випробувань, а тим, які беруть участь, перестануть давати плацебо.
5 грудня в Москві та 17-го в інших регіонах стартувала вакцинація населення проти коронавірусної інфекції щепленням "Супутник V", повідомляла "Русская служба ВВС". Ті росіяни, які зробили щеплення, почали скаржитися на різні побічні ефекти: лихоманку, втрату нюху, підвищений тиск.
Згідно з опитуванням "Левада-центру", яке оприлюднили 28 грудня, понад половина росіян не готова вакцинуватися вітчизняним препаратом.