Угорщина отримала російську вакцину проти COVID-19 "Супутник V"
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто повідомив 28 грудня у Facebook, що до його країни прибуло шість тисяч доз російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V".
"Вантажівка [із російською вакциною] перетнула словацько-угорський кордон у місті Торнеснеметі. Із цього міста вантаж доправлять до Національного центру громадської охорони здоров'я, де угорські експерти матимуть ще одну можливість для ухвалення рішення, як використовувати вакцину", – зазначив міністр.
Сіярто зазначив, що влада Угорщини працюватиме над тим, щоб якнайшвидше привезти до Угорщини ефективні вакцини від постачальників зі Сходу та Заходу.
Згідно із правилами Європейського союзу, вакцину "Супутник V" має науково оцінити Європейське агентство з лікарських засобів, перш ніж її можна буде використовувати у будь-якій державі блоку.
Про прибуття вакцини "Супутник V" повідомляло сьогодні також мінохоронздоров'я Білорусі.
Угорщина почала вакцинувати своїх громадян проти коронавірусної інфекції препаратом виробництва американської фармкомпанії Pfizer та німецької BioNTech на день раніше від запланованого Єврокомісією часу – 26 грудня. Першою вакцинували лікарку Адрієнну Кертес.
Президент Росії Володимир Путін 11 серпня заявив про реєстрацію першої російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V". За його словами, одна із його доньок уже зробила два щеплення цією вакциною і почувається нормально.
Російську вакцину сильно розкритикували, оскільки її зареєстрували ще до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до масового поширення. Низка російських вчених зазначала, що пришвидшений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків.
Росіяни, які зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти: гарячку, втрату нюху, підвищений тиск.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 29 грудня в Угорщині від початку пандемії коронавірусу заразилося понад 317 тис. людей. Від COVID-19 у країні померло 9,2 тис., одужало – понад 138 тис.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.