Росія намагалася заблокувати ухвалення резолюції Ради ООН із прав людини про події в Білорусі
Рада ООН із прав людини ухвалила резолюцію про події в Білорусі, в якій закликала офіційний Мінськ почати переговори з політичною опозицією. Російська делегація подала 17 поправок до документа, всі їх відхилили.
Рада ООН із прав людей 18 вересня ухвалила резолюцію про ситуацію в Білорусі, "за" проголосувало 23 делегації, "проти" – дві (Еритрея і Венесуела), 22 утрималися. Про це повідомила пресслужба ради.
ООН закликає білоруську владу розпочати діалог із політичною опозицією, включно з координаційною радою опозиції, а також виконувати зобов'язання відповідно до міжнародного права щодо свободи мирних зібрань, заборони катувань та інших форм жорстокого поводження, свободи думок і їх вираження.
Резолюцію подала Німеччина від імені Європейського союзу. Під час розгляду документа делегація Росії подала 17 поправок, їх усі відхилили.
Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська виступила на засіданні по відеозв'язку. Представники Білорусі, Росії, Китаю і Венесуели заявили, що Рада ООН із прав людини порушила формат проведення дебатів, і вимагали не показувати відеозвернення Тихановської. Однак інші члени ради жодних порушень не побачили.
У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув нинішній президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів.
За час протестів було затримано понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.