Росія не здатна виробляти нові радіолокаційні літаки А-50 – ГУР Міноборони України
Про це представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив 2 березня в ефірі національного телемарафону, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".
Відповідаючи на запитання, скільки у РФ залишилося таких літаків, Юсов зазначив, що є різні модифікації А-50.
"Усього – треба уточнити цю інформацію – приблизно 10 різних модифікацій подібних літаків було. Інша справа – не скільки їх є, а здатність їх виробляти. Ось виробляти нові подібні літаки з подібними завданнями, станом на сьогодні, здеградована промисловість Російської Федерації не здатна", – додав він.
Defense Express писав у лютому 2022 року, що на озброєнні російських військово-космічних сил є два А-50 та вісім модернізованих літаків – А-50М. Загалом, включно з експортними варіантами і різними модифікаціями, було виготовлено приблизно 40 таких літаків, повідомив портал Military-Today. Виробництво А-50 припинилося 1992 року.
Вартість борту – від $330 млн до $500 млн. А-50 може одночасно передавати дані для наведення цілей 12 винищувачами, екіпаж літака – 15 осіб.
Контекст:
Про пошкодження російського військового літака ДРЛВ А-50 унаслідок двох вибухів на аеродромі Мачулищі у передмісті Мінська 26 лютого поінформувала опозиційна ініціатива BYPOL, до якої входять колишні силовики. За даними BYPOL, пошкодження серйозні – було пошкоджено передню і центральну частини А-50, його авіоніку й радіолокаційну антену, тому "літак точно вже нікуди не полетить".
Вибухи були наслідком дій білоруських партизанів, повідомили ЗМІ.
Представник BYPOL Олександр Азаров сказав "Радые Свабода", що учасники ймовірної диверсії вже покинули Білорусь і перебувають у безпеці. За інформацією журналістів, після вибухів на аеродромі Мачулищі білоруські прикордонники посилили контроль на виїзд із країни.
У Повітряних силах України підтвердили пошкодження російського літака ДРЛВ А-50 у Білорусі. За даними ЗМІ, літак покинув Білорусь і вирушив на ремонт.