Росія створює вебсайти, щоб поширювати фейкові новини про війну в Україні – AP

Від початку війни в мережі з'явилося приблизно 250 вебсайтів, які поширюють фейки про Україну
Фото: depositphotos.com
Із 24 лютого у мережі з'явилося приблизно 250 вебсайтів, які поширюють російську дезінформацію про війну в Україні. Про це йдеться у статті Associated Press, опублікованій 9 серпня, з посиланням на NewsGuard, фірму, яка вивчає та відстежує дезінформацію в інтернеті.

Як повідомляє агентство, сайти видають себе за "незалежні аналітичні центри або новинні агентства". Приблизно половина з них публікує матеріали англійською мовою, решта – французькою, німецькою або італійською мовами. Як ідеться у статті, багато з них було створено "задовго до війни, вони не були явно пов'язаними з російським урядом".

Окрім того, як ідеться у матеріалі, у мережі з'являється відеоконтент забороненого російського ресурсу RT, але під іншими логотипами і на YouTube-каналах, не заборонених санкціями Європейського союзу.

Associated Press наводить слова віцепрезидентки Європейської комісії Вери Йоурової, яка назвала дезінформацію "щораз більшою проблемою в ЄС". Як зазначило агентство, західним країнам потрібно "зробити більше, аніж закрити один чи два вебсайти", якщо вони хочуть зупинити "потік кремлівської дезінформації".

Контекст:

Російська пропаганда відіграє одну з найважливіших ролей у війні Росії проти України. Російські пропагандисти поширюють фейки про мотиви війни, дії української армії, керівництво України, а також про нецільове використання Україною зброї, наданої Заходом, щоб, як вважають у МЗС України, зірвати постачання військової допомоги країні.

Після того як Росія вторглася в Україну, Європейський союз заблокував RT і Sputnik – два провідні кремлівські канали для поширення пропаганди та дезінформації про війну, нагадало Associated Press.

У червні Центр протидії дезінформації при РНБО опублікував список Telegram-каналів, які поширюють проросійські наративи і так чи інакше підтримують окупантів.