Росія утилізує найбільший у світі за водотоннажністю стратегічний атомний підводний човен
Найбільший у світі за водотоннажністю стратегічний атомний підводний човен із балістичними ракетами "Дмитрий Донской" передали на утилізацію, пише 6 лютого російське видання "Коммерсантъ".
Повідомляють, що "Дмитрий Донской" чекатиме утилізації на військово-морській базі в Сєвєродвінську (РФ) із двома іншими підводними човнами такого самого проєкту з індексом 941.
Голова руху підтримки флоту РФ Володимир Мальцев повідомив російському пропагандистському агентству ТАСС, що в Росії вже будують новий підводний крейсер "Дмитрий Донской" проєкту "Борей-А".
"Дмитрий Донской", атомна субмарина типу "Тайфун", головне судно підводних човнів із балістичними ракетами проєкту 941 "Акула", увійшла до складу флоту РФ 1980 року, 2002 року її модернізували й переозброїли.
За водотоннажністю вона є найбільшою у світі – 48 тис. тонн. Була найдовшою у світі (172 м завдовжки та 23 м завширшки) до введення в дію підводного човна "Белгород" (184 м завдовжки й 18,2 м завширшки).
Контекст:
У жовтні 2014 року представники збройних сил Швеції оголосили, що вивчають морський простір у районі Стокгольмського архіпелагу у зв'язку з підозрілою іноземною підводною діяльністю.
Російський активіст Павло Шехтман поширив тоді заяву, що в цьому районі зазнала аварії російська атомна субмарина і що це – флагман "Дмитрий Донской".