Російські військові заявили, що не виявили фактів застосування хімічної зброї в сирійській Думі
Російські фахівці й медики опитали жителів Думи, досліджували проби та місцевість, де, за твердженнями, сталася хімічна атака, але "не виявили фактів" застосування хімічної зброї, заявив начальник російського центру із примирення ворожих сторін у Сирії генерал-майор Юрій Євтушенко.
Російські військові не знайшли слідів хімічної зброї в пробах, узятих у сирійській Думі. Про це 13 квітня заявив начальник російського центру із примирення ворожих сторін у Сирії генерал-майор Юрій Євтушенко, пише агентство "Интерфакс".
Він зазначив, що російські фахівці й медики опитали жителів Думи, досліджували проби та місцевість, де, за твердженнями, сталася хімічна атака, але "не виявили фактів" застосування хімічної зброї.
7 квітня 2018 року волонтери й рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу з хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за інцидент на президента Сирії Башара Асада і його союзників – Іран і РФ.
9 квітня глава Білого дому попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення про відповідь на атаку в Думі. 12 квітня він уточнив, що США можуть завдати удару "або дуже скоро, або взагалі не так скоро".
Президент Франції Еммануель Макрон зазначав, що ймовірні силові заходи країн Заходу союзників офіційного Дамаска не торкнуться.
Водночас посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь стверджував, що ракети "прилетять – прекрасні, нові та "розумні".
Канада, Німеччина та Італія відмовилися брати участь в операції.
В уряді Німеччини заявили про наявність серйозних доказів використання хімічної зброї в Сирії.