Російського хакера засуджено у США до 12 років за крадіжку даних 160 млн кредиток

Громадянина Росії Володимира Дрінкмана засуджено у США до 12 років в'язниці за злом комп'ютерів із даними понад 160 мільйонів номерів кредитних карт
Фото: pixabay.com

Справу росіянина Володимира Дрінкмана і його спільників влада США назвала "найбільшою хакерською схемою в історії американського судочинства".

Федеральний суд штату Нью-Джерсі 14 лютого засудив громадянина Росії Володимира Дрінкмана до 12 років позбавлення волі. Його визнали винним у злочинній змові, крадіжці номерів понад 160 мільйонів кредитних карток і завданні збитків на сотні мільйонів доларів. Про це повідомляє Reuters.

37-річного Дрінкмана було заарештовано в Нідерландах у червні 2012 року й екстрадовано до США в лютому 2015 року. Він визнав себе винним у змові з метою незаконного доступу до комп'ютерів і в змові з метою вчинення шахрайства. Зізнання скоротило його тюремний строк на п'ять років.

Як повідомляє BBC, ще одного росіянина, якого заарештували разом із Дрінкманом, Дмитра Смілянця, було засуджено до 51 місяця в'язниці. Він також пішов на угоду з федеральною прокуратурою і визнав свою провину.

Після арешту Дрінкмана і Смілянця влада США заявила, що йдеться про найбільшу хакерську схему в історії американського судочинства. Із грудня 2003-го до липня 2012 року вони зі спільниками зламували комп'ютерні мережі 16 компаній та платіжних систем. Хакери вкрали номери дебетових і кредитних карток і супутні дані, а потім продавали крадені реквізити: за кожен номер, залежно від країни походження, вони отримували від $10 до $50.

Згідно із судовими документами, Смілянець визнав, що викрадені реквізити карток надавали йому для продажу Дрінкман та інші спільники. А він, своєю чергою, збував їх іншим продавцям крадених реквізитів. Шахраї наносили цю інформацію на магнітні смуги чистих пластикових карток для того, щоб отримувати готівку з банкоматів або робити покупки.

Жертвами російських хакерів стали комп'ютерні мережі цілодобових магазинів 7-Eleven, платіжної системи Heartland Payment Systems, магазинів одягу Wet Seal, Dexia Bank Belgium і авіакомпанії JetBlue Airways.

Ця схема у кінцевому підсумку призвела до того, що банки і компанії зазнали сотень мільйонів збитків, зокрема понад $300 млн, про які повідомило тільки три компанії.