Російський космічний апарат врізався в Місяць через невчасно вимкненний двигун

"Луна-25" – перша місячна місія в сучасній історії РФ
Фото: Госкорпорация "Роскосмос" / Telegram

У російської місячної станції "Луна-25" вчасно не вимкнувся двигун, через що вона впала на поверхню супутника. Про це 21 серпня повідомив глава "Роскосмосу" Юрій Борисов в ефірі "Россия 24", його цитує "Коммерсантъ".

"Роскосмос" 19 серпня повідомив про "позаштатну ситуацію" зі своїм космічним модулем, який мав сісти на Місяць.

За словами глави "Роскосмосу", 19 серпня о 14.10 у модуля вимкнулися двигуни, які мали скоригувати апарат і вивести його на передпосадкову орбіту. Двигуни мали вимкнутися за 84 секунди, але пропрацювали 127.

У підсумку о 14.57 зв'язок з апаратом було втрачено. Попередні балістичні розрахунки засвідчили, що через позаштатну роботу коригувальної рухової установки апарат перейшов на незамкнену місячну орбіту і "врізався в поверхню Місяця", уточнив Борисов.

Контекст:

"Луна-25" - перша місячна місія в сучасній історії РФ, попередню станцію "Луна-24" запустив іще 1976 року тоді ще Радянський Союз, пише   "Медуза".

"Луну-25" запустили в космос 11 серпня з космодрому в Амурській області Росії. Планували, що 21 серпня апарат сяде на Місяці на північ від кратера Богуславський, а сама місія, основні завдання якої – відпрацювання технологій м'якої посадки, вивчення будови Місяця й розвідка ресурсів, – триватиме протягом року.

Телекомпанія CNN зазначає, що Росія "прагне довести", що її космічна програма "усе ще може виконувати важливі місії з високими ставками", хоча, за словами експертів, "у них було багато проблем із контролем якості, корупцією та фінансуванням".