Російський суд оштрафував "Вікіпедію" на 2 млн руб. за відмову видалити дві статті про війну в Україні
Козловський заявив, що їх оштрафували за те, що не прибрали записів, видалення яких вимагала Росія. Він сказав, що у відповідь фонд подасть апеляцію.
Дві статті, написані російською мовою, мали назви "Ненасильницький спротив цивільного населення України під час вторгнення Росії" та "Оцінки вторгнення Росії на Україну (2022)".
Він заявив, що у компанії залишається сильна правова процесуальна позиція, тому є підстави вважати, що Wikimedia.ru вдасться домогтися відміни і цього штрафу, і тих, які були виписані у квітні, маючи на увазі раніше накладені штрафи на загальну суму 5 млн руб. (близько 81 тис. дол.).
За словами Козловського, є ризик збільшення кількості справ проти фонду Wikimedia, бо у "Вікіпедії" багато статей про російське вторгнення в Україну.
Контекст:
Роскомнагляд 1 березня пригрозив російській версії "Вікіпедії" блокуванням за розміщену на її сайті статтю "Вторгнення Росії в Україну (2022)", 13 квітня – висунув вимогу до неї виправити статтю про президента Росії Володимира Путіна, зокрема видалити інформацію про напад на Україну. 18 травня спільнота російськомовної "Вікіпедії" у Twitter повідомила, що Роскомнагляд висунув вимогу видалити і з англомовної "Вікіпедії" статті про російське вторгнення в Україну та термін "рашизм".
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну російська влада фактично ввела у країні військову цензуру, писало "Радио Свобода". 4 березня Державна дума Росії ухвалила у третьому читанні поправки до Кримінального кодексу РФ, які посилюють відповідальність за поширення "фейків" про дії збройних сил РФ. Закон передбачає покарання аж до 15 років в'язниці.
Російським ЗМІ серед іншого заборонено називати війну проти України війною, вторгненням чи нападом, а також поширювати інформацію, відмінну від даних міноборони і Генштабу ЗС РФ.
Заблоковано сайти багатьох видань, серед яких "Медуза", "Медиазона", BBC, Deutsche Welle, "Радио Свобода" та його проєкти. Ліквідовано радіостанцію "Эхо Москвы", зупинили роботу "Дождь", Colta та інші медіа. Росія блокує також і українські медіа, серед яких видання "ГОРДОН".