"Розбіжності щодо порушень Росією суверенітету України зберігаються". Боррель зустрівся з Лавровим

Лавров і Боррель обговорювали міжнародні питання, щодо яких ЄС і Росія продовжують співпрацю
Фото: Josep Borrell Fontelles / Twitter
Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель 23 вересня зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у США, де триває сесія Генеральної Асамблеї ООН, інформують на сайті дипломатичної служби ЄС.

Вони обговорили відносини між ЄС і Росією, а також актуальні міжнародні питання.

Боррель порушив деякі проблеми у відносинах між ЄС і Росією, "маючи на меті зробити відносини стабільнішими й передбачуванішими", зазначає відомство.

"Зберігаються розбіжності, зокрема, щодо порушень Росією суверенітету і територіальної цілісності України, у галузі демократії та прав людини, а також щодо кібернетичних загроз, дезінформації та інших гібридних загроз", – указано в повідомленні.

У підсумку обговорення було зосереджено на міжнародних питаннях, щодо яких ЄС і Росія мають продовжувати співпрацю з метою розв’язання проблем глобальної безпеки. Серед них – ситуація в Афганістані, Лівії, Малі, близькосхідний мирний процес і переговори стосовно ядерної угоди з Іраном.

Контекст:

Відносини Євросоюзу і Росії цьогоріч загострилися у зв'язку з дипломатичними скандалами, пов'язаними з виявленням у країнах ЄС (насамперед у Чехії) шпигунських мереж російських спецслужб, а також через ув’язнення у РФ опозиціонера Олексія Навального і тривалу агресію Москви проти України.

Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана з посяганням на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. 25 червня лідери Євросоюзу на саміті у Брюсселі домовилися продовжити ці санкції.

ЄС також вводив санкції проти громадян РФ і російських організацій за кібератаки й арешт російського опозиціонера Олексія Навального.

ЗМІ 23 червня повідомили про бажання канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона запросити президента РФ Володимира Путіна на саміт лідерів країн ЄС. Наступного дня Меркель заявила, що Євросоюзу "потрібно шукати прямий контакт із Росією та її президентом".

Заяву Меркель підтримали Макрон і канцлер Австрії Себастьян Курц. Кремль позитивно поставився до ініціативи Меркель про відновлення діалогу. Практично половина країн – членів ЄС висловила різке несхвалення цієї ідеї.