Руденко: Поведінка політика-чоловіка на ім'я Тереза Мей дуже красномовне. Але чи дадуть їй бізнес і впливові кола Англії піти до кінця?
Красномовна поведінка прем'єр-міністра Великобританії Терези Мей щодо РФ може завершитися так само, як і у випадку з канцлером ФРН Ангелою Меркель, – поводиться жорстко, але без прогресу. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" сказала кінорежисер і медіаексперт Валентина Руденко.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей – політик, який може відреагувати на ризики з боку Росії так, як це зробив би чоловік. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловила український громадський і політичний діяч, кінорежисер і медіаексперт Валентина Руденко.
"Поведінка політика-чоловіка на ім'я Тереза Мей дуже красномовна. Але чи дадуть їй бізнес і впливові кола Англії піти до кінця? Адже у 2014 році, під час анексії Криму, інший політик-чоловік, Ангела Меркель (канцлер Німеччини. – "ГОРДОН"), поспілкувавшись із Путіним телефоном, сказала: "Він утратив зв'язок із реальністю, думаймо, що робити", – сказала вона.
Медіаексперт зазначила, що в ситуацію тоді втрутився бізнес.
"Німецький бізнес швидко мобілізувався: “Фрау канцлер, ви в курсі що у нас 50% торгового обороту, газ і, власне, ще половина економіки тісно зав'язані на РФ? Зменшіть оберти". І вона почула німецький бізнес. І ось уже вчетверте стала канцлером ФРН. Ангела Меркель поводиться досить жорстко, але прогресу в її позиції особливого немає", – вважає Руденко.
За її словами, вона "дуже хотіла вірити, що Тереза Мей зможе".
"Її риторика обнадіює. А от дії європейських політиків переважно занадто дипломатичні. Це як у гучному фільмі "Квадрат" Рубена Естлунда. "Щось" на ім'я Олег знущається над публікою, і всі чемно відвертаються, не розуміючи як поводитися. А потім збираються, і Олег дістає відповідь. Це один із прикладів художнього осмислення нинішніх світових реалій", – заявила Руденко.
Вона наголосила, що дипломатія – "трохи нерівноцінна зброя".
"Мабуть, потрібні способи прямого, жорсткого впливу", – сказала медіаексперт.
Руденко: Постріли на фронті – звуки тріщин на розломі останньої імперії. Ми відламуємося і дрейфуємо в бік Європи. Читайте повну версію інтерв'ю
Після отруєння у британському Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії Мей заявила в парламенті, що під час замаху використовували розроблену в Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Вона вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон вважатиме інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини та Австралії.
Москва відмовилася пояснювати інцидент і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів. Наступного дня Великобританія вислала 23 російських дипломатів і призупинила двосторонні контакти з Росією.
У підсумку з Великобританії, ще 27 країн і НАТО вислали десятки російських дипломатів. У відповідь РФ також вислала таку саму кількість дипломатів цих країн.