Рудники "Беларуськалий" припинили видобування руди. Працівники вимагають відставки Лукашенка
Працівники підприємства "Беларуськалий" вишикувалися в черги, щоб підписати вимогу про відставку Лукашенка і проведення нових президентських виборів. Далі вони хочуть зібратися в центрі Солігорська.
Рудники "Беларуськалий" припинили видобування руди, працівники вимагають відставки Олександра Лукашенка і зміни президента. Про це повідомив білоруський портал TUT.BY 17 серпня.
Біля четвертого рудоуправління шахтарі вишикувалися в черги, щоб підписати вимогу про відставку Лукашенка і проведення нових президентських виборів.
"Руда вже не йде, цілковито зупинено роботу на першому, другому, третьому і п'ятому рудоуправліннях. У нас іще продовжує працювати фабрика", – розповів один зі страйкарів.
Інший представник протестувальників сказав, що, якщо виробництво зупинити миттєво, будуть незворотні процеси.
"За це нам люди точно не подякують. Якщо руда наверх уже не йде, подрібнення скоро зупиниться саме, оскільки на складах вона закінчиться і на фабриці руда закінчиться. По ланцюжку все буде зупинено", – сказав він.
"Радые Свабода" повідомило, що на страйку виступив голова "Беларуськалий" Іван Головатий. Він наказав людям виходити на роботу.
О 18.00 робітники хочуть зібратися в центрі Солігорська (Мінська область).
На загальнонаціональний страйк у Білорусі 17 серпня вийшли також працівники Білоруського металургійного заводу, БелАЗа, Мінського заводу тракторів тягачів, Мінського тракторного заводу тощо. До страйку приєдналися працівники підприємств "Гродножилстрой" і "ГродноПромстрой".
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.
Відомо щонайменше про двох загиблих протестувальників, сотні людей постраждали, приблизно 7 тис. осіб затримали. За даними МВС Білорусі, станом на 17 серпня в ізоляторах залишалося 122 людини.