Санду попросила посла РФ допомогти дістати доступ до вакцини "Супутник V"
Молдова хоче одержати допомогу Росії для якомога швидшого доступу до російської вакцини проти коронавірусу "Супутник V". Про це заявила президентка Молдови Мая Санду під час зустрічі з послом РФ у Молдові Олегом Васнєцовим, повідомляє її пресслужба 25 березня.
"Зараз пріоритетним завданням є забезпечення доступу наших громадян до ефективних вакцин якомога більшої кількості видів. Ми знову підкреслили, як і в інших обговореннях, що хочемо одержати допомогу від Російської Федерації для швидшого доступу до вакцини "Супутник V" з огляду на необхідність прискорення процесу вакцинації. Що раніше ми забезпечимо доступ населення до вакцини проти COVID-19, то швидше у нас буде шанс повернутися до нормального життя й урятувати життя наших близьких", – заявила вона.
У Молдові, за даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірус підтвердили у майже 220 тис. осіб, 4661 пацієнт помер, 193,6 тис. хворих одужала.
Вакцинацію проти корнавірусу в Молдові почали 2 березня. На той момент країна отримала приблизно 20 тис. доз вакцини виробництва AstraZeneca. 19 березня Молдова отримала 24,6 тис. доз вакцини від Pfizer/BioNTech через глобальну ініціативу COVAX. За даними агентства Bloomberg, у країні зробили 27,4 тис. щеплень проти коронавірусу (населення Молдови – 2,6 млн осіб).
Вакцину "Супутник V" зареєстрували в Росії 11 серпня минулого року. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.
Водночас деякі російські науковці зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, яким зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – жар, утрату нюху, підвищений тиск.
У Євросоюзі вакцини "Супутник V" не схвалено. У Росії триває масова вакцинація вітчизняним препаратом. За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 23 березня вакцину "Супутник V" схвалили для використання у 56 країнах.
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Брюсселі 17 лютого висловила здивування тим, що Росія пропонує іншим країнам "Супутник V", не вакцинувавши власного населення.