Санду зустрілася із заступником глави адміністрації президента РФ Козаком і заявила про "активізацію двосторонніх контактів"

У Молдові збираються активізувати двосторонні контакти з Росією
Фото: Maia Sandu / Facebook
Президентка Молдови Мая Санду 11 серпня зустрілася із заступником глави адміністрації президента РФ Дмитром Козаком, який відвідав Молдову з робочим візитом. Про це сама Санду написала у Facebook.

За словами президентки Молдови, під час зустрічі вони з Козаком "підтвердили налаштованість на прагматичний, конструктивний діалог в інтересах наших громадян", обговорили експорт сільгосппродукції з Молдови в Росію і новий контракт на постачання газу для Молдови.

Також Санду наголосила на твердому намірі Республіки Молдова відновити процес врегулювання придністровського конфлікту "мирними, політико-дипломатичними засобами, за дотримання суверенітету і територіальної цілісності нашої країни в її міжнародно визнаних кордонах".

"У нас великий двосторонній порядок денний із Російською Федерацією і багато тем, які становлять взаємний інтерес для наших держав і громадян. Ми обговорили їх у межах сьогоднішньої зустрічі і готові продовжити їх докладний розгляд, зокрема завдяки активізації двосторонніх контактів", – заявила президентка Молдови.

Козак на брифінгу за підсумками зустрічі назвав проведені переговори "конструктивними і доброзичливими" і заявив, що країни "обов'язково співпрацюватимуть", пише молдовське видання NewsMaker.

Політик зазначив, що обговорив із Санду ситуацію в Придністров'ї, утилізацію боєприпасів, співпрацю у сфері торгівлі, зокрема зняття чинних обмежень.

Контекст:

Придністров'я оголосило про суверенітет у 1990 році, у зв'язку із чим між Молдовою і самопроголошеною республікою почався збройний конфлікт. Улітку 1992-го бойові дії завершилися. В середині 90-х у Придністров'я ввели контингент російських миротворчих сил. Політично конфлікту досі не врегульовано. Світова спільнота незалежності Придністров'я не визнала.

Санду 30 листопада 2020 року заявила, що в Придністров'ї перебуває оперативна група військ РФ, на розміщення якої не було домовленості з Молдовою. Вона запропонувала замінити російських військових цивільною місією під егідою ОБСЄ.

У МЗС РФ заявили, що проти виведення своїх миротворців із Придністров'я, а президент РФ Володимир Путін сказав, що Росія виведе війська, коли "буде налагоджено нормальний діалог між Придністров'ям і рештою Молдови".

За інформацією ТАСС, у Придністров'ї перебуває приблизно 1 тис. російських солдатів та офіцерів. Їх залучено до "миротворчої операції" – вони охороняють склади, на яких зберігають понад 20 тис. тонн боєприпасів.