Сенат Чехії визнав Голодомор геноцидом українців, Зеленський подякував
Про це свідчить стенограма засідання, яку опублікували на сайті Сенату.
Згідно зі стенограмою за постанову проголосував 51 із 55 присутніх сенаторів, проти не голосував ніхто.
Президент України Володимир Зеленський у Twitter привітав це рішення.
"Вдячний чеським друзям за утвердження правди та відновлення історичної справедливості. Покарання за всі минулі та сучасні злочини Росії неминуче", – наголосив він.
Контекст:
Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначають, що загальна кількість померлих через голод у тих роках сягнула 7 млн людей. В Україні Голодомор сприймають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору вшановують у четверту суботу листопада.
У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.
Згідно з даними дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2022 року, 93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.
Голодомор визнали геноцидом українців понад 10 держав, зокрема Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, Ірландія, Молдова та Ватикан.
У листопаді 2022 року процес визнання Голодомору геноцидом активізувався, зокрема, такі рішення ухвалили парламенти Молдови, Ірландії та німецький Бундестаг. Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти українського народу і проти людяності.
Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.