Сербія, яка повністю залежить від газу з РФ, у 2023 році має намір закуповувати газ ще й з Азербайджану

Михайлович заявила, що інтерконектор є "найважливішим із того, що Сербія робить зараз"
Фото: mre.gov.rs
У 2023 році Сербія, яка зараз повністю залежить від російського газу, планує закуповувати газ в Азербайджану. Про це розповіла віцепрем'єр-міністерка  міністерка гірничорудної промисловості та енергетики Зорана Михайлович на енергетичній конференції у Сараєві 12 липня, пише Reuters.

Вона зазначила, що у вересні наступного року буде завершено будівництво інтерконектора Сербія – Болгарія і зараз сербська влада веде переговори з Азербайджаном про резервування газових потужностей на наступний рік.

Агентство повідомило, що минулого тижня Греція та Болгарія завершили газопровід, який, як вони сподіваються, допоможе покласти край залежності Європи від російського газу. Він транспортуватиме газ із північного грецького міста Комотіні до Старої Загори у Болгарії та буде пов'язаний з іншим трубопроводом, яким йде азербайджанський газ.

Михайлович заявила, що інтерконектор є "найважливішим із того, що Сербія робить зараз", коли ідеться про газову диверсифікацію. За її словами, після завершення інтерконектора з Болгарією Сербія також зможе отримувати скраплений природний газ із Греції.

Контекст:

Після нападу Росії на Україну 24 лютого Євросоюз ввів проти РФ шість пакетів санкцій, останній – на початку червня.

Сербія відмовляється вводити санкції проти Росії після повномасштабного вторгнення РФ. У МЗС України висловлювали розчарування стосовно цього.

12 березня Сербія вперше приєдналася до санкцій Євросоюзу, які ввели у 2014 році проти експрезидента України Віктора Януковича та його спільників. Сербський політолог Ігор Новакович підкреслив, що "це перший раз, коли Сербія дотримується санкцій ЄС на користь України".

23 травня на щорічній конференції в Тирані держави Адріатико-іонічного регіону, зокрема Сербія, ухвалили декларацію, в якій описали вторгнення Росії в Україну як "незаконне та невиправдане".