Серед підозрюваних у вбивстві президента Гаїті – громадянин США
Разом із громадянином США Джеймсом Соледжесом було затримано ще п'ятьох осіб. П'єр заявив, що ще один затриманий, імовірно, є американцем гаїтянського походження.
Видання пише, що вбивство президента посилило політичну кризу у країні. Влада не надала доказів причетності затриманих до злочину.
П'єр розповів, що натовп гаїтян сьогодні оточив відділок поліції, у якому перебувають підозрювані в убивстві Моїза.
"Спецпідрозділи намагаються захистити поліцейську дільницю, тому що населення розлючене і намагається дістатися до них, щоб спалити. Ми намагаємося цього уникнути", – зазначив політик.
Відео протесту гаїтян опублікували 8 липня у Twitter видання Journal La Diaspora.
The Washington Post зазначило, що влада Гаїті не розкрила імен інших затриманих, міністр зв'язку Гаїті Прадель Енрікес назвав їх іноземцями.
Учора глава Національної поліції країни Леон Шарль розповів, що під час спецоперації правоохоронці затримали двох підозрюваних у вбивстві, а чотирьох було вбито. Сьогодні місцеві ЗМІ, зокрема The Haitian Times, повідомили, що жителі затримали ще двох підозрюваних.
За даними Haiti24, опублікованими у Twitter, за підозрою в убивстві президента загалом було затримано вісьмох осіб.
"Національне управління поліції заарештувало ще двох членів групи, які вбили Жовенеля Моїза. Отже, кількість заарештованих сягнула восьми осіб", – уточнили у твіті.
Місцевий журналіст Франц Дюваль 8 липня описав у Twitter, що відбувається у країні.
"На вулицях мало машин і людей; закрито підприємства й адміністрації; лунають вибухи; громадяни вистежують членів загону, який убив президента", – зазначив він.
Контекст:
Президента Гаїті вбили в ніч на 7 липня під час збройного нападу на його резиденцію в Порт-о-Пренсі. На тілі Моїза виявили 12 вогнепальних поранень.
Група осіб, за офіційною інформацією, проникла в резиденцію президента приблизно о 1.00 7 липня. У цей час у будинку перебували Моїз, його дружина Мартін, їхня донька і ще як мінімум дві людини. Злочинці вбили Моїза і поранили його дружину, інші особи не постраждали. Першу леді Гаїті госпіталізували у важкому стані, а пізніше доправили на лікування у США. Вона перебуває у стабільному, але критичному стані.
За словами очевидців, зловмисники, увірвавшись у будинок, кричали: "Операція DEA" (DEA – це Управління з боротьби з наркотиками, одне з агентств у складі міністерства юстиції США). В.о. прем'єр-міністра Гаїті Клод Жозеф повідомив, що люди, які напали на резиденцію президента говорили іспанською й англійською (більшість жителів країни розмовляє французькою і гаїтянською креольскою мовами).
Посол Гаїті у США Бокчіт Едмонд в інтерв'ю Reuters назвав підозрюваних у нападі групою "іноземних найманців" і припустив, що вони маскувалися під агентів DEA, щоб дістати доступ до резиденції Моїза.
Після вбивства президента на Гаїті оголосили надзвичайний стан.
Моїз перебував при владі у країні з лютого 2017 року. За час його президентства на Гаїті неодноразово відбувалися акції протесту. Моїз звинувачували в корупції та неефективному управлінні країною, а також у спробах узурпувати владу.
У лютому цього року уряд Гаїті повідомив про затримання понад 20 осіб, які нібито готували державний переворот і замах на Моїза.
Населення Республіки Гаїті становить 10 млн осіб, це одна з найбідніших країн Америки. Експерти прогнозують, що вбивство Моїза може спровокувати сплеск насильства у країні.