Влада Гаїті повідомила про затримання підозрюваних у вбивстві президента країни
За його словами, підозрюваних затримали увечері 7 липня.
Глава Національної поліції країни Леон Шарль розповів, що правоохоронці затримали двох підозрюваних, ще чотирьох було вбито під час спецоперації.
"Трьох поліцейських, які перебували в руках цих найманців, звільнили", – процитувала Шарля у Twitter місцева радіостанція RFM 104.9.
Видання Journal La Diaspora опублікувало у Twitter фотографії двох підозрюваних, зроблені одразу після затримання.
За даними Journal La Diaspora, чоловіки переховувалися в будинку в Морн-Кальверо – одному з районів столиці Порт-о-Пренс.
Інших подробиць, зокрема про національність підозрюваних та їхні мотиви, влада країни поки не розкрила.
Президента Гаїті вбили в ніч на 7 липня під час збройного нападу на його резиденцію в Порт-о-Пренсі. Видання Le Nouvelliste із посиланням на дані гаїтянської влади повідомило, що на тілі Моїза виявили 12 вогнепальних поранень.
Група осіб, за офіційною інформацією, проникла в резиденцію президента приблизно о 1.00 7 липня. У цей час у будинку перебували Моїз, його дружина Мартін, їхня донька і ще як мінімум дві людини. Злочинці вбили Моїза і поранили його дружину, інші особи не постраждали. Першу леді Гаїті госпіталізували у важкому стані, а пізніше доправили на лікування у США, повідомило видання Haiti24.
За словами очевидців, зловмисники, увірвавшись у будинок, кричали: "Операція DEA" (DEA – це Управління з боротьби з наркотиками, одне з агентств у складі міністерства юстиції США). В.о. прем'єр-міністра Гаїті Клод Жозеф повідомив, що люди, які напали на резиденцію президента говорили іспанською й англійською (більшість жителів країни розмовляє французькою і гаїтянською креольскою мовами).
Посол Гаїті у США Бокчіт Едмонд в інтерв'ю Reuters назвав підозрюваних у нападі групою "іноземних найманців" і припустив, що вони маскувалися під агентів DEA, щоб дістати доступ до резиденції Моїза.
Після вбивства президента на Гаїті оголосили надзвичайний стан.
Контекст:
Населення Республіки Гаїті становить 10 млн осіб, це одна з найбідніших країн Америки.
Моїз перебував при владі у країні з лютого 2017 року. За час його президентства на Гаїті неодноразово відбувалися акції протесту. Як зазначає агентство Reuters, його звинувачували в корупції та неефективному управлінні країною, а також у спробах узурпувати владу.
У лютому цього року уряд Гаїті повідомив про затримання понад 20 осіб, які нібито готували державний переворот і замах на Моїза.
Експерти прогнозують, що вбивство Моїза може спровокувати сплеск насильства у країні.