Шустер: До Маска ставлюся з повагою. Він занепокоєний майбутнім планети, екологією, інфраструктурою. Але є в ньому свої вади G

Twitter тепер – власність Маска, і він має право змінювати і правила в компанії, і контент у соцмережі, вважає Шустер
Фото: EPA

Придбання американським підприємцем, мільярдером Ілоном Маском соціальної мережі Twitter не позначиться на інформаційному полі з погляду можливостей доносити до світу правду про розв'язану Росією війну в Україні. Таку думку висловив телеведучий Савік Шустер в ефірі стриму "Підсумки тижня з Шустером" з головною редакторкою інтернет-видання "ГОРДОН" Олесею Бацман і засновником видання Дмитром Гордоном.

Коментуючи заяви Маска про можливу зміну правил та політики Twitter, унаслідок чого в контенті, як очікують, стане "менше агресії", Шустер припустив, що це не має вплинути на висвітлення війни в Україні.

"Я не думаю, що це означає багато для війни. Дивіться: я до Ілона Маска ставлюся взагалі-то з повагою. Я багато його лекцій, інтерв'ю слухав. Мені подобається, як він мислить. Він дуже занепокоєний, скажімо, майбутнім планети. Він дуже занепокоєний екологією, інфраструктурою взагалі, і щоб ця інфраструктура була сучасною, щоб вона ніяк не впливала на здоров'я людей. Але як будь-яка дуже розумна і дуже успішна людина... Ну, є в ньому свої вади", – сказав він.

Телеведучий зазначив, що йому цікаво спостерігати за Маском у процесі його придбання Twitter.

"Ось він узяв прийшов у Twitter – і всіх звільнив. Тобто керівництво. Ну взяв і звільнив. А чого ні? Діло хазяйське. Цікаво. Зараз він змінюватиме контент Twitter. Подивимося, як він його змінить. Але я не думаю, що це якось вплине на Україну, правда", – сказав телеведучий.

Водночас Шустер зазначив, що соцмережі з їхньою значущістю, горизонтальними зв'язками та водночас відсутністю чіткої системи верифікації інформації "калічать журналістику".

"Усе можна. От усе. Навіть по Україні подивіться. Відкриваєш і дивишся: "Путін помре завтра", "Херсон ми вже взяли і ми вже на околицях", "ні, Херсона ми не взяли, але ми вже взяли щось іще"... Цих фейк-ньюс такий потік... І кожен може цим займатися", – навів приклад телеведучий.

Він додав, що, на його думку, якийсь механізм для перевірки інформації та її джерел треба знайти.

"Я розумію, що для України і для того, щоб світ знав правду про Україну, дуже важливо, щоб ця правда досягала великої-великої маси людей: мільйонів, мільярдів. Нас скільки? 8 млрд. Щоб половина про це знала. Але, з іншого боку, я розумію і небезпеку соціальних мереж. Тому що це чудовий інструмент для маніпуляцій також", – підсумував Шустер.

Шустер: Росія має своєму народові на "Первом канале" показати, що вона накоїла в Україні, і попросити вибачення. Це не відкидає репарацій і всього іншого. Повний текст інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Маск оголосив про придбання соціальної мережі у квітні за ціною $54,20 за акцію, тобто $43,4 млрд за всю компанію. На його думку, компанія потребує перетворення. 26 квітня сторони остаточно погодили умови й домовилися, що Маск купить Twitter за $44 млрд.

Потім Маск почав звинувачувати соцмережу у поширеності ботів на платформі та вимагати статистику про наявність фейкових акаунтів. 13 травня Маск зупинив придбання Twitter, пославшись на розгляд щодо кількості ботів у соцмережі. 7 червня він опублікував відкритий лист до Twitter із погрозою розірвати угоду, якщо не одержить даних про боти. За місяць він повідомив, що компанія так і не надала інформації про підроблені або спам-акаунти на платформі. Через це він вирішив припинити оформлення угоди з купівлі.

12 липня компанія Twitter подала позов проти Маска, а його поведінку назвала "недоброчесною". На початку жовтня бізнесмен заявив, що завершить угоду, і висунув вимогу зупинити проти нього судову справу.

27 жовтня Маск завершив операцію з купівлі Twitter за $44 млрд. Того самого дня він звільнив чотирьох топменеджерів Twitter, включно з головним виконавчим директором, фінансовим та юридичним директорами.

Звільнені Маском менеджери Twitter отримають грошову компенсацію на суму $100 млн, писало 28 жовтня агентство Bloomberg.