Шустер: Факт боротьби з корупцією – це добре. Чому тільки після того, як почала шуміти Америка?
"Зараз раптом схвилювалася Америка, коли побачили публікацію у "Дзеркалі тижня" (або до цього навіть) про те, що відбувається з постачаннями продовольства в армію, як крадуть величезні суми просто на солдатах, на рядових. Допомога надходить не тільки, але переважно від американського платника податків. І ми розуміємо, що у Сполучених Штатах платник податків – це друга, напевно, лише після Ісуса Христа, найважливіша постать, яка тільки може бути. Я вважаю, що це стало початком цієї бурхливої антикорупційної дії. Майже показушна річ", – зазначив Шустер.
Бацман уточнила, що США вже створили цілу структуру для контролю американської фінансової і військової допомоги, яка надходить в Україну.
"Я так розумію, у структурі представники 17 різних відомств. Ба більше, вони ще й гарячу лінію відкрили, куди будь-хто, хто бажає, у кого є факти корупції, може зателефонувати і про це розповісти", – повідомила Бацман.
"Факт боротьби з корупцією – це ж добре. Але з іншого боку, чому лише після того, як почала шуміти Америка? Особливо шумно стало після листопадових виборів, коли в конгресі, у нижній палаті парламенту США, сформувалася більшість республіканців. Чому так збіглося? Це дивовижно. Тому що, так, буде набагато більше уваги до кожного долара, який надходить зі Сполучених Штатів в Україну. Це точно. Тобто добре, що почалося, погано, що почалося тому, що був такий зовнішній стимул", – сказав журналіст.
Шустер висловив думку, що точно так інтенсивно, як зараз відбувається процес викриття корупціонерів, має відбуватися процес викриття зрадників у найвищих органах влади.
"Чому ми не можемо знати реально всю правду про ті зради, які могло бути скоєно? І їх буде скоєно, якщо ніхто не розповідатиме про зраду. Зі зрадниками ми будемо розбиратися після війни... Ось цього я не розумію. Цей процес теж скоро рушить, і ми вже бачимо, як СБУ то там, то тут затримує саме зрадників, викриває російських агентів, тих, хто працював на Росію. Щось мені підказує, що найближчим часом і більш високі імена зазвучать. Тих, хто й далі у момент широкомасштабної війни працює на росіян, на ворога", – наголосив Шустер.
Контекст:
21 січня видання ZN.UA повідомило, що відповідно до угоди Міноборони від 23 грудня 2022 року міністерство нібито закуповує продукти для українських військовослужбовців удвічі-утричі дорожче, ніж вони коштують у київських супермаркетах. У ТОВ "Актив компані", про контракт із яким ішлося у статті, спростували завищення цін.
2 лютого ДБР заявило про затримання п'ятьох осіб за підозрою у постачанні харчування військовим "на папері".
26 січня заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд заявила, що в Україну прибули американські аудитори – перевірити використання Україною військової допомоги, яку надає Захід.
31 січня у відповідь на запит Reuters міністерство фінансів США оголосило, що в них немає будь-яких відомостей про те, що допомогу, яку надають Україні, використовують не за призначенням.