Шустер: ФСБ Росії працює за принципом мафії. Хрещений батько – Путін. Вони живуть завдяки продажу нафти й газу, як Ескобар жив завдяки продажу кокаїну G

При владі ядерної держави Росія перебуває мафія з Путіним на чолі, сказав Шустер
Фото: EPA
При владі в Російській Федерації перебуває структура, аналогічна мафії, яка ухвалює рішення без участі судів чи громадянського суспільства. Про це заявив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман телеведучий Савік Шустер.

"ФСБ – КДБ – це така дуже своєрідна організація. Вона працює за класичними принципами мафії. Ось є купола (група провідних членів мафії. "ГОРДОН"), це політбюро, грубо кажучи, або ближнє коло [президента Росії Володимира] Путіна. Є "хрещений батько" – Путін, який переважно влаштовує всіх. І ця держава, ця мафія, живе завдяки продажу нафти й газу – так само, як Пабло Ескобар (відомий колумбійський наркобарон. "ГОРДОН") жив завдяки продажу кокаїну. Там те саме. І всіх людей, які тобі заважають, знищуєш", – сказав він.

Шустер підкреслив, що в цій системі рішення ухвалюють не суди і не громадянське суспільство, а сама мафія, і за цим зразком побудовано російську владу. Тому їй не потрібні суди, парламент або вільна преса.

"Пабло Ескобар вирішує, кому жити і кому не жити, а не якісь інституції громадянські чи ще якісь особи, які виступають за права людей. Мафія сама вирішує. Ось Навальному не жити, Україні не жити, опозиції українській не жити. Це і є мафіозна держава, де рішення ухвалюють так: коли купола збирається і каже: "Ось там зрадник". Прибрали, повісили, відрізали щось, щоб було зрозуміло, що це відплата", – сказав він.

Шустер зазначив, що ця мафія перебуває при владі великої ядерної держави, члена Ради Безпеки, лідеру якої Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт.

"От приблизно із чим ми маємо справу. Це ще до західних лідерів не всіх дійшло. Скажімо, до [президента Франції Еммануеля] Макрона точно не дійшло. Але колись же має дійти, тому що XXI століття, 2023 рік, люди більш-менш, принаймні у Європі, намагаються створити інституції, які роблять громадянське суспільство, де людина має права. А тут ми стикаємося от із цією мафіозною державою, яка сама ухвалює рішення про долі людей, інших країн, інших культур. Ніхто більше у механізмі ухвалення рішень не бере участі, його немає. Реально машина і гвинтики. Тому це велика загроза для всіх", – сказав він.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін обіймає посаду президента Росії з 2000 року з перервою у 2008–2012 роках, коли був главою уряду, а президентом став Дмитро Медведєв, який до цього був прем'єром. 2020 року до конституції РФ внесли зміни, які дають змогу Путіну знову балотуватися на посаду глави Кремля 2024 року й очолювати РФ до 2036 року. Він неодноразово заявляв, що поки не вирішив, чи балотуватиметься на новий строк.

24 лютого 2022 року Путін оголосив про вторгнення в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України 2014 року, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим та окупувала частину Донецької й Луганської областей. За даними СБУ, Путін планував в Україні бліцкриг, але він провалився. ЗСУ й далі успішно деокуповують тимчасово захоплені РФ території.

Деякі аналітики висловлюють припущення, що воєнна поразка в Україні може призвести до зміни влади Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.

Путін здається "ізольованішим, ніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.

Російський опозиційний політик, колишній голова уряду РФ Михайло Касьянов припустив в інтерв'ю Гордону, що Путіну можуть запропонувати певні гарантії безпеки в обмін на те, що він покине владу. На думку Касьянова, єдиною країною, яка може прийняти й захистити президента РФ, є Китай.