Шустер: Китай голосує відверто проти РФ. Путін своїми руками зруйнував глобальні плани Сі G

Шустер: Китай не може зараз бути миротворцем
Фото: Шустер online / Facebook
Президент РФ Володимир Путін своїми руками зруйнував плани глави КНР Сі Цзіньпіна щодо миротворчості між Україною та РФ. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав телеведучий Савік Шустер, коментуючи ухвалення резолюції ООН, де Росію назвали агресором.

"Резолюція про співпрацю ООН із Радою Європи, яка здобула 122 голоси, містить абзац, у якому дуже чітко вказано: "агресія Росії в Україні й у Грузії", і що треба буде все ж за це платити", – повідомив Шустер.

"Підтримали Китай, Індія, Казахстан, Вірменія. Союзники розбігаються", – звернула увагу Бацман.

"Багато хто про це говорить геополітично. Але я б на людському рівні сказав. Ось є президент великого Китаю Сі. Він людина, безсумнівно, самолюбна. Коли ти стільки при владі, ти починаєш про себе думати трохи піднесено, і кожна маленька критика, образа... Стає дуже неприємно, і ти реагуєш на це. Він заявив: Китай буде миротворцем, Китай зумів помирити Іран і Саудівську Аравію. Ми будемо посередниками, миротворцями між Росією та Україною і скеровуємо спеціального представника від Китайської Народної Республіки. Звісно, якщо Китай бажає бути миротворцем, то в нього мають бути відносини і з президентом Росії Путіним, і з президентом України Володимиром Зеленським. Сі їде до Москви, після цього він телефонує Зеленському. За два дні по цьому – бомбардування Умані. Я думаю, що по-людськи президент Сі каже собі або своєму вузькому оточенню: "Із цим Путіним справи мати не можна", – вважає Шустер.

На його думку, російські обстріли порушили порозуміння між РФ і Китаєм.

"У Китаю мають бути відносини із двома сторонами. А Путін бере й ламає всю цю структуру. Удар по Умані в житловий будинок, купа загиблих. І який ти, Китаю, миротворець? Я думаю, що Сі просто вирішив: знаєте що, ми завжди утримувалися щодо всіх питань, а нумо зараз ми проголосуємо за і подивимося на реакцію ось цих людей, які неспроможні домовитися. Я думаю, приблизно це сталося", – вважає Шустер.

Він переконаний, що Китай більше не може бути посередником між Києвом та Москвою.

"Китай голосує відверто проти РФ. Китай як наддержава, яка бачить себе в ролі миротворця. Роль, яку зруйнував Путін своїми руками. Просто зруйнував план президента Сі, а у Сі плани завжди глобальні. Усе, Китай не може зараз бути миротворцем. Як можна вірити, якщо ви кажете, що треба сісти за стіл, обговорити головні питання і припинити вогонь. У Сі є величезне бажання, прагнення, щоб Китай став глобальним миротворцем, це видно. І все. Роль Китаю в миротворчості між Україною та Росією закінчилася. Я думаю, це основна причина, чому Китай так голосував", – заявив Шустер.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Китай із початку повномасштабного нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

24 лютого 2023 року оприлюднили документ "Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні", який складається із 12 пунктів. На початку квітня Сі Цзіньпін назвав війну "українською кризою" і закликав урегулювати її через мирні переговори.

Президент України Володимир Зеленський сказав, що частина пунктів у цьому документі збігається з інтересами України, а із частиною Київ не згоден.

26 квітня відбулася перша розмова Зеленського із Сі Цзіньпіном. За словами прессекретаря Зеленського Сергія Никифорова, переговори тривали майже годину, глава КНР під час розмови презентував китайський "мирний план", а президент України розповів про формулу миру. "Є певні моменти, у яких уже є точки перетину", – вказав спікер Зеленського.

Цього самого дня під час засідання 77-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН відбулося голосування щодо резолюції A/77/L.65 стосовно співробітництва між ООН та Радою Європи. 1 травня ЗМІ звернули увагу, що Китай, Казахстан, Бразилія, Вірменія та Індія опинилися серед країн, які голосували за.