Шустер: Мелоні стала на позицію нетерпимості до вторгнення РФ в Україну – вона змиває плями, які залишила історія Муссоліні на її політичному тілі
"Я думаю, що в Мелоні є одна мета, яку вона переслідує. Вона не хоче асоціюватися з диктатором Беніто Муссоліні. Коли вона виграла вибори, якщо ви подивитеся на світовий друк, заголовки, – там було переважно "неофашисти", "послідовниця Беніто Муссоліні" тощо. І коли вона у своїй промові каже, що Європа й Америка, тобто Захід, вони стали на позицію абсолютної нетерпимості до російської воєнної політики, вторгнення, окупації України, що це неприйнятно, із цим треба боротися, це не можна допустити, я вважаю, що вона змиває із себе абсолютно всі плями, які могла залишити історія Муссоліні на її політичному тілі", – зазначив Шустер.
Також, на його думку, прем'єр-міністерка прагне об'єднати Італію.
"Італія дуже розколота. Ви ж бачите, [експрем'єр і голова партії "Уперед, Італіє" Сильвіо] Берлусконі з віком любить [президента РФ Володимира] Путіна дедалі більше й більше. Я не знаю, що у них там. І політична Італія після останніх виборів, коли Мелоні перемогла, і в неї зараз, у принципі, альянс із партією Берлусконі і з "Північною Лігою", яка дуже промосковська, щонайменше її лідер. Вона розуміє, що їй треба об'єднувати свою коаліцію, і вона її намагається об'єднати (і я думаю, у неї це вийде) на проукраїнських позиціях. Тому що для неї проукраїнська – це проєвропейська позиція. І це дуже важливо, і тому я вважаю, що це дуже для Італії значущий момент і для Європи", – сказав Шустер.
Він наголосив, що країни, у яких був фашистський режим, дякують за звільнення СРСР.
"Такі країни, як Італія, які пережили фашизм. Багато поколінь таких, як я, 1950-х років, дякують за перемогу над фашизмом італійським Червоній армії. Розумієте? Не висадження в Нормандії 6 червня 1944 року, не політика Америки з економічної допомоги СРСР і лендліз і все, що хочете... Без Америки Червона армія не змогла б чинити опір нацистській Німеччині. Усе це забувають, і вони пам'ятають тільки те, що Червона армія позбавила нас фашизму. Усе йде від Компартії. У 1970-ті роки у Компартії Італії було 33% голосів. І тільки коли до керівництва Компартії прийшов Енріко Берлінгуер і проголосив єврокомунізм, тобто ліберальні цінності, але соціальна справедливість. Ось тоді вони почали позбавлятися сталіністського минулого", – розповів Шустер.
Контекст:
22 березня у парламенті Мелоні емоційно підтримала Україну, відповідаючи на слова депутатки від "Руху п'яти зірок" Елізи Скуттелли про те, що, виступаючи за збільшення військової допомоги Україні, вона втягує Італію у гонку озброєнь. Мелоні заявила, що це зрада.
"Це має назву "дозволити вторгнення в Україну". Якщо ми зупинимося – називаймо речі своїми іменами, – якщо ми зупинимося, ми схвалимо вторгнення в Україну", – заявила Мелоні.
Після призначення главою уряду Мелоні побувала в Україні з візитом 21 лютого. Вона відвідала Бучу та Ірпінь у Київській області, побувавши на місцях масових розправ і поховань жертв російської окупації. У Києві вона зустрілася з президентом Володимиром Зеленським. Мелоні оголосила, що до нового пакету військової допомоги для України увійде три види систем ППО.
Прем'єрка розповіла Зеленському про намір організувати в Римі конференцію щодо відновлення України за участю італійських підприємств і бізнесу, а також поінформувала президента про підтримку рішення про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу профільним комітетом парламенту Італії.