Ситуація з мігрантами на білорусько-литовському кордоні стабілізувалася – МВС Литви
"Ситуація стабілізувалася, але ми не можемо розслаблятися, треба бути готовими до різних сценаріїв", – сказала вона.
За словами Білотайте, цього тижня у країну не впустили майже 200 нелегальних мігрантів, а з 2 серпня, коли було ухвалено рішення повертати їх назад у Білорусь, – 1340 осіб.
"Рішення, ухвалене 2 серпня, дало плоди", – зазначила міністерка. Вона уточнила, що 44 мігрантів за цей період пустили в країну з гуманітарних причин.
Міграційній службі Литви надійшло 1,5 тис. запитів про надання притулку від нелегальних мігрантів, які прибули у країну з Білорусі, поки жодного не задовольнили.
Перший нелегал з Іраку полетів додому увечері 12 серпня, підкреслили у правоохоронному відомстві. Влада Литви купила йому квиток і виплатила допомогу €300. За словами Білотайте, добровільно виїхати з Литви погодилося 14 мігрантів, пише BNS.
Контекст:
За даними МВС станом на 12 серпня, на кордоні з Білоруссю цьогоріч литовські прикордонники затримали 4115 мігрантів. Більшість із них – іракці, є також громадяни Конго, Камеруну, Сирії, Ірану. Нелегальних мігрантів у Литві розміщують у наметовому таборі.
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні. Прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте стверджувала, що перевезенням мігрантів займаються легальні білоруські компанії, які спеціалізуються на туристичному бізнесі. МВС Литви 3 серпня повідомило, що в Литві виявили групу нелегалів у супроводі автомобіля, який використовують у Держприкордонкомітеті Білорусі.
У зв'язку зі зростанням напливу нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією, а 3 серпня Литва почала повертати в Білорусь нелегалів. За інформацією МВС Литви станом на 9 серпня, у країну з Білорусі не впустили і повернули назад 1200 мігрантів.
Через наплив мігрантів на початку серпня Служба охорони держкордону Литви заявила про плани побудувати на кордоні з Білоруссю сітчастий чотириметровий паркан із колючим дротом завдовжки 508 км. Його спорудження обійдеться у більше ніж €150 млн. Залежно від фінансування будівництво паркану може тривати до трьох років.
Ірак на тлі міграційної кризи почав евакуацію своїх громадян із Білорусі.