У Литві попросило притулку 1,5 тис. нелегалів, усі розглянуті клопотання відхилили – міграційна служба
Вона уточнила, що міграційна служба Литви вже ухвалила 200 рішень – вони остаточні.
За словами Гудзінскайте, всіх мігрантів проінформовано про альтернативи і про можливість повернутися додому добровільно.
Очільниця МВС Литви Агне Білотайте повідомила, що 14 мігрантів погодилися добровільно повернутися додому, стосовно 11 "тривають інші процедури".
Перший нелегал з Іраку полетів додому увечері 12 серпня, наголосили у правоохоронному відомстві. Влада Литви купила йому квиток і виплатила допомогу в розмірі €300.
Контекст:
За даними Служби охорони держкордону Литви станом на 11 серпня, на кордоні з Білоруссю цьогоріч литовські прикордонники затримали 4112 мігрантів. Більшість із них – іракці, є також громадяни Конго, Камеруну, Сирії, Ірану.
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні. Прем'єр-міністерка Інгріда Шимоніте стверджувала, що перевезенням мігрантів займаються легальні білоруські компанії, які спеціалізуються на туристичному бізнесі. У МВС Литви 3 серпня повідомили, що у Литві виявили групу нелегалів у супроводі автомобіля, який використовують у Держприкордонкомітеті Білорусі.
У зв'язку із дедалі більшим напливом нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією, а 3 серпня Литва почала повертати до Білорусі нелегалів. Станом на 9 серпня у Литву з Білорусі не впустили 1200 мігрантів.
6 серпня прем'єр-міністри Латвії, Естонії та Литви Кріш'яніс Каріньш, Кая Каллас та Інгріда Шимоніте закликали розширити санкції проти Білорусі через нелегальних мігрантів. Вони засудили спроби влади Білорусі "використовувати нелегальну міграцію для вчинення політичного тиску на Європейський союз і його держави-члени".