Скаліз зняв свою кандидатуру на посаду спікера Палати представників США
Конгресмен від Республіканської партії США, лідер республіканської більшості Стів Скаліз відмовився балотуватися на посаду спікера Палати представників. Про це він заявив 12 жовтня, повідомляє агентство Reuters.
"Я щойно повідомив своїм колегам, що знімаю свою кандидатуру на посаду спікера", – сказав Скаліз журналістам, додавши, що після кількох раундів переговорів у деяких республіканців, як і раніше, "є власні плани".
Агентство уточнює, що Республіканська партія хотіла "уникнути повторення січневої ганьби", коли республіканцям знадобилося 15 голосувань протягом чотирьох днів, щоб обрати Кевіна Маккарті спікером. Враховуючи, що в Палаті представників Республіканської партії 221 місце, кандидат на посаду спікера міг дозволити собі не більше ніж чотири "відступників" – для обрання необхідно 217 голосів.
Однак станом на 12 жовтня Скалізу бракувало голосів. Проти нього висловилися деякі республіканці, які збиралися голосувати за Джима Джордана (він програв внутрішньопартійний праймеріз Скалізу під час таємного голосування 11 жовтня). Водночас сам Джордан закликав однопартійців підтримати кандидатуру Скаліза.
На зустрічі ввечері 12 жовтня республіканці не спромоглися затвердити нову кандидатуру на посаду спікера, заявили співрозмовники агентства. Компромісним варіантом могло б стати висування Джордана, проте республіканець Грег Мерфі зазначив, що поки неясно, чи достатньо для цього голосів.
Також Республіканська партія розглядає варіант розширення повноважень тимчасового спікера Палати Патріка Макгенрі, якщо жоден із кандидатів не зможе заручитися підтримкою достатньої кількості законодавців.
Контекст:
Попереднього спікера Палати представників США – Кевіна Маккарті – конгресмени відправили у відставку 3 жовтня. Це сталося вперше в історії США.
Республіканці звинуватили його в тому, що він пішов на компроміс із демократами й забезпечив ухвалення 45-денного бюджету, що дало змогу адміністрації президента Джо Байдена уникнути шатдауну (тимчасового зупинення діяльності федерального уряду). Також Маккарті звинувачували в тому, що він нібито погодив із Байденом "таємну угоду" про фінансування України.