Словаччина не бойкотуватиме головування Угорщини в ЄС – президент

Словаччина не бойкотуватиме угорського головування в Раді ЄС
Фото: EPA

Президент Словаччини Петер Пеллегріні під час свого візиту в Угорщину 18 липня підтвердив, що його країна не бойкотуватиме угорського головування в Раді Європейського союзу. Про це 18 липня повідомляє словацький суспільний мовник RTVS

Пеллегріні запевнив президента Угорщини Томаша Шуйока, що представники словацького уряду братимуть активну участь у заходах, організованих угорською стороною під час головування.

"Я хочу дуже чітко заявити, що Словацька Республіка не братиме участі й не приєднуватиметься до будь-яких заходів, спрямованих на бойкот угорського головування в Раді ЄС", – сказав Пеллегріні.

Він пояснив позицію тим, що не бачить причин для бойкоту. 

"Ми не бачимо жодних підстав діяти всупереч суверенній позиції уряду країни – члена ЄС та її президента тільки тому, що комусь не подобаються його дії", – пояснив він.

Пеллегріні додав, що не вважає, що "когось треба карати тільки за те, що він намагається вести діалог".

Контекст:

2 липня, на другий день після початку головування країни в Раді ЄС, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан приїжджав у Київ, під час візиту він запропонував президенту України Володимирові Зеленському "припинення вогню" у війні країни-агресора РФ проти України. За словами Орбана, ця пропозиція Зеленському "не дуже сподобалася".

5 липня Орбан приїжджав у Москву й зустрічався з нелегітимним президентом країни-агресора РФ Володимиром Путіним. Він заявив, що Орбан прибув у Москву, зокрема, як голова Ради ЄС, повідомляло пропагандистське агентство ТАСС. Президент Євроради Шарль Мішель наголошував, що Угорщина, попри тимчасове головування в Раді ЄС, не має мандата на взаємодію з РФ від імені ЄС.

6 липня Орбан відвідав Азербайджан на неформальному саміті глав країн так званої Організації тюркських держав. Це спричинило негативну реакцію представника ЄС у зв'язку з тим, що до цієї організації причетна невизнана світовою спільнотою "Турецька Республіка Північного Кіпру".

8 липня Орбан прибув у Китай і зустрівся там із главою КНР Сі Цзіньпіном, після чого заявив, що Китай є "головною державою у створенні умов для встановлення миру у війні між РФ та Україною".

12 липня Орбан повідомив у соцмережі Х про зустріч із колишнім президентом США Дональдом Трампом, який має намір брати участь у президентських виборах восени 2024 року, назвавши її "місією миру 5.0". "Ми обговорили способи досягнення миру. Добра новина дня: він врегулює цю проблему", – написав Орбан. Як саме Трамп має намір врегулювати "проблему" російського вторгнення в Україну, прем'єр Угорщини не вказав.

15 липня Politico написало, що лідери Євросоюзу обмірковують бойкот саміту із закордонних справ у Будапешті через порушення правил зовнішньої політики Орбаном.

16 липня в Єврокомісії заявили, що не можуть позбавити Угорщину головування в ЄС, але бойкотуватимуть Орбана.