Соловей про те, як Путін погодився видати Україні командира "Азову" Прокопенка: Володимирові Володимировичу начхати на ультрапатріотичний електорат
Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, коментуючи звільнення з російського полону командира окремого загону спеціального призначення Національної гвардії "Азов" Дениса Прокопенка (позивний Редіс), сказав російський історик, політичний аналітик Валерій Соловей.
Гордон зазначив, що Путін під час обміну віддав Героя України, а "Азов" – у розумінні Путіна та російської пропаганди – це "номер один загін нациків". Це ж "падіння в очах власного електорату", наголосив журналіст.
"Путін це інакше сприймає, – вказав Соловей. – Так, "Азов" має однозначну репутацію в Росії завдяки нашій пропаганді. Це, як її називають, екстремістська організація. Це треба неодмінно згадувати, коли згадуєш "Азов". "Екстремістська, заборонена в Росії" – я вже не пам'ятаю точно формулювання. Але річ у тім, що Володимирові Володимировичу начхати на ультрапатріотичний електорат. Йому начхати. Він відштовхується лише від власних інтересів, власних планів і власних намірів. Йому не начхати на еліту. Ось на еліту йому не начхати, а на ультрапатріотів начхати".
За словами російського історика й аналітика, якщо Путін "клацне пальцями", то ультрапатріотів РФ "швидко візьмуть у шори".
"І чекісти це зроблять із колосальним задоволенням. Він це знає. Тому цією реакцією він не переймається. Тим паче, що частина так званих Z-каналів – Telegram-каналів – її живить адміністрація президента. Фінансово, ідеологічно, організаційно. Тому заткнути їм рота дуже просто. Але якщо будуть особливо завзятими – ну, є інші засоби, у Росії добре відомі", – резюмував Соловей.
Соловей: І фізичний, і психічний стан Путіна надзвичайно кепський. Оточення чекає, коли він нарешті дасть старт транзиту влади на користь угруповання Патрушева. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
21 вересня Україна та Росія провели масштабний обмін полоненими. Із полону звільнили 215 українців, із них 108 – азовці. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких удалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну, серед них – Прокопенко.
Росії передали 55 російських військових та підозрюваного у держзраді народного депутата України, кума Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.
Обмін відбувався на локаціях у кількох країнах, зокрема, у Чернігівській області в Україні, Саудівській Аравії й Туреччині. Глава МВС Денис Монастирський і Буданов зустрічали командирів маріупольського гарнізону в Анкарі. Згідно з домовленостями, командири залишаться в Туреччині до кінця війни і будуть там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана.
3 жовтня командири захисників Маріуполя Донецької області та заводу "Азовсталь", які перебувають у Туреччині, вперше після звільнення з полону зустрілися зі своїми сім'ями.
Під час зустрічі глава Офісу президента України Андрій Єрмак вручив ордени "Золота зірка" п'ятьом командирам, яким надали звання Героя України, зокрема Прокопенку.