Соловей: Путін має намір провести Новий рік у захищеному місці за Уралом. Сподіваються, що туди "інопланетяни" поки що не дістануть G

Через побоювання щодо ударів по території Росії Путін скасував послання Федеральним зборам і скоригував плани на Новий рік, повідомив Соловей
Фото: EPA

Найвище військове й політичне керівництво Росії, зокрема президент Володимир Путін, серйозно стурбовані можливостями України завдавати ударів по російській території. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону сказав російський політолог Валерій Соловей.

"Наразі вони оцінюють цю можливість як серйозну реалістичну загрозу. І з їхнього погляду, масштаб цієї загрози і глибина проникнення цієї загрози можуть зростати. Ба більше, військово-політичне керівництво Росії, включно із президентом, також розглядає можливість завдання "інопланетних" ударів як загрозу для себе особисто", – сказав політичний експерт.

За його інформацією, саме тому Путін більше не живе у резиденції "Бочарів Ручей" у Сочі.

"Він перебуває в іншій резиденції, яка віддалена від рубежів, на які "інопланетянам" було б зручніше виходити. Це перше. Друге. Із цієї причини скасовано, наскільки відомо, – або це одна із причин – традиційний новорічний прийом", – повідомив Соловей.

Навіть більше, через загрозу Путін скоригував свої плани на Новий рік, продовжив політолог.

"Верховний головнокомандувач має намір провести Новий рік у дуже надійному, захищеному місці, яке розташоване за Уралом. Ну, сподіваються, мабуть, що туди "інопланетяни" поки не дістануть, – сказав Соловей. – Це одна із причин, через яку, можливо, не відбудеться послання до Федеральних зборів. Оскільки послання має бути зачитане у Кремлі, було б дивно проводити його в іншому місці, а повітря може виявитися небезпечним. Можуть у цьому повітрі з'явитися несподівані загрози".

Соловей, посилаючись на думку експертів, сказав, що побоювання військово-політичного керівництва дещо перебільшені.

"Але це питання вже до індивідуального профілю й до психічного стану людей, які в Росії ухвалюють рішення. Тож ставляться до цього більш ніж серйозно, повірте. І розуміють, що ця загроза напевно зростатиме", – сказав він.

Соловей: Росгвардії й поліції в Росії дали наказ під час другого етапу мобілізації розганяти жіночі протести дуже жорстко. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

У грудні в Росії сталося кілька вибухів на військових об'єктах, розміщених на віддаленій від України відстані. 5 грудня вибухи пролунали на аеродромі Енгельс у Саратовській області й аеродромі Дягілево в Рязанській області. Енгельс розташований за 750 км від кордону з Україною, Дягілево – за 500 км. Міноборони РФ заявило, що внаслідок атаки дронів троє військовослужбовців загинули, четверо постраждали. Відомство визнало пошкодження корпусів двох літаків і звинуватило в ударі Україну.

Україна свою причетність до інцидентів не підтверджувала. Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи вибухи, заявив, що "якщо дуже часто запускати щось у повітряний простір інших країн, рано чи пізно невідомі літальні об'єкти повернуться до місця вильоту".

Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) зазначили, що на обох авіабазах розміщено стратегічні бомбардувальники, які Росія використовує для обстрілів території України. Атаки на аеродроми, підкреслили аналітики, продемонстрували здатність України завдавати ударів по російських тилах. Журналісти Financial Times вважають, що удари по аеродромах засвідчили, що у РФ не залишилося безпечних місць. Аналітики, яких опитало видання, висловили думку, що одним із довгострокових результатів атак може стати розосередження Росією своїх літаків усередині країни, що допоможе захистити їх від нових ударів, але ускладнить операції за їх участю.

12 грудня стало відомо, що вперше за 10 років не відбудеться великої щорічної пресконференції Путіна. Згодом російські ЗМІ повідомили, що президент Росії також скасував послання до Федеральних зборів, яке за конституцією він має оголошувати щорічно.

За інформацією джерел The Moscow Times, Путін "особисто і останньої миті" скасував пресконференцію, оскільки спецслужби не гарантували йому, що зможуть припинити ймовірні удари України по території РФ. Такі самі мотиви скасування пресконференції озвучив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. "Просто він лякається, що в той момент, коли він проводитиме конференцію, десь спалахне якась "бавовна" або щось бабахне. Уявляєте, який він матиме вигляд, якщо це станеться під час його так званого спілкування з народом?" – заявив він.